Захарова обурена можливим застосуванням «гамбурзьких» антиросійських заходів

14:59, 26.05.2019
Захарова обурена можливим застосуванням «гамбурзьких» антиросійських заходів

(REUTERS)

Скандальна представниця російського МЗС Марія Захарова прокоментувала плани України зажадати нових антиросійських санкцій за невиконання рішення Міжнародного суду по морському праву.

 

"Як ми вже зрозуміли, для санкцій приводу не потрібно — їх штампують на потоці", — заявила вона.

 

Про це повідомляє НВ з посиланням на російські ЗМІ. 

 

Раніше посол України в ФРН Андрій Мельник пообіцяв просувати "гамбурзькі санкції", якщо Росія буде ігнорувати рішення трибуналу про звільнення українських моряків і суден.

 

Мельник переконаний, що рішення Міжнародного трибуналу з морського права, відповідно до якого Росія має негайно звільнити українські кораблі та моряків і дати їм можливість повернутися додому, є додатковим міжнародним козирем у боротьбі України за звільнення своїх громадян.

 

"Україна одержала переконливу дипломатичну перемогу та потужний додатковий міжнародно-правовий козир, щоб домогтися якнайшвидшого звільнення наших моряків", — зазначив посол, юрист-міжнародник за фахом.

 

Він назвав рішення суду ООН таким, що має без перебільшення історичний характер.

 

Мельник закликав Федеральний уряд Німеччини, особисто главу МЗС Гайко Мааса вимагати від Кремля негайного виконання вердикту Міжнародного трибуналу з морського права.

 

"Якщо ж Москва вирішить ігнорувати це рішення, то ми будемо просувати ідею запровадження нових — гамбурзьких — санкцій щодо Росії", — пообіцяв дипломат.

 

Нагадаємо, 25 травня Міжнародний трибунал зобов’язав Росію звільнити українських моряків.

 

Україна очікує від РФ швидкого виконання наказу трибуналу щодо звільнення моряків.

 

25 листопада Росія грубо порушила міжнародні норми судноплавства, вчинивши напад в Азові на українські судна. Москва цинічно заявляє, що обстріляла українців у так званих своїх "територальних" водах, хоча насправді судна України знаходились поза межами територіальних вод окупованого Крима. Тим більше, згідно з договором України та Росії від 2003 року Азовське море є вільним для судноплавства для обох країн.
 
 
Всіх 24 захоплених у полон українських моряків ФСБ заарештували і погрожують судити за законами Росії. 7 січня Україна подала до Європейського суду з прав людини позов проти Росії через захоплення українських моряків в Азові.
24 січня в ПАРЄ визнали військовополоненими захоплених в Азові українських моряків.
 
15 березня донька військовополоненого моряка Андрія Оприско Ольга Оприско на Радбезі ООН закликала стати на сторону захисту людяності та гідності, аби не втрачати те, що робить людей людьми.
 
13 квітня рідні військовополонених моряків вирушили до Москви для участі в судових засіданнях.
 
17 квітня суд Москви продовжив термін тримання під вартою 24 українським військовополоненим морякам.
 
Водночас Росія відмовилася брати участь в слуханнях трибуналу ООН зі звільнення українських моряків.

 

  •