Священики Мукачівської єпархії УПЦ Московського патріархату (РПЦ в Україні) переробили та переспівують у храмах відому пісню «Батько наш - Бандера, Україна - мати».
От тільки у виконанні московського попівства лунають інші рядки, які вони розучують разом із вірянами: «Батько наш - Онуфрій, УПЦ - нам мати, ми за свою церкву будем вболівати».
Як інформує Україна молода, про це стало відомо з відео у YouTube, автентичність якого підтвердив епископ Баришівський (Київська епархія) Віктор Коцаба.
«Народна творчість. Виконує хор духовенства Мукачівської епархіі», – написав Коцаба, який є наближеним до митрополита Бориспільского Антонія (Паканича) - правої руки очільника РПЦ в Україні Онуфрія.
Серед іншого московські священики, які не бажають визнавати свою приналежність до РПЦ на чолі з Кирилом, співають і таке: «Церква Православна нас оберігає і за Україну Господа благає», та «Боже, милосердний, дай нам покаяння, щоб за Україну вистоять страждання».
Зазначимо, виконана на Закарпатті пісня є переспівом відомої пісні «Батько наш - Бандера, Україна - мати». Вперше оригінальну пісню виконали священики тернопільської єпархії автокефальної ПЦУ.
За словами фольклористки Інституту філології КНУ Ярини Закальської, ця пісня була частково перероблена на сучасний лад, а частково — створена заново. Це варіант пісні УПА «Ой у лісі, лісі, під дубом зеленим, там лежить повстанець тяженько ранений».
Відтак, прессекретар Православної церкви України архієпископ Євстратій Зоря відреагував на відео наступним чином:
«Батько їх – Кирило, РПЦ – їх мати…
Але Україну вам не ошукати!
Навіяно співаночкою…».
Думки аудиторії щодо доцільності виконання такої пісні у церкві розійшлися. Деякі прихожани УПЦ розкритикували ідею використати пісню про Бандеру, адже вони вважають, що батько у православних лише один – Бог.
«Навіщо змінювати пісню, яка є символом волі? Краще вивчіть слова і просіть у Бога волі для України з піснею «Боже Великий Єдиний», – вважає користувачка Світлана Кубова.
Утім, деяким ідея сподобалася. «Прекрасний хор рідного Закарпаття! Виконання народної творчості чудесне! Молодці наше духовенство!!!», – пише користувачка Зан Марія.
«Я не знаю, сміятись чи плакати. Московські попи на Закарпатті: "Батько наш Онуфрій, УПЦ нам мати. Ми за свою церкву будем вболівати…" Як не Київську митрополію собі присвоять, так мелодію свиснуть», – коментує ситуацію секретар Львівської міськради, боєць ЗСУ Маркіян Лопачак.
Український військовий, перебуваючи в Донецькій області, вразив місцевих потужними звуками карпатської трембіти. Він зіграв перед сходом сонця, а звуки трембіти нагадали про глибокі корені української культури, які живуть у генетичному коді кожного українця. >>
Із початком церковного новоліття, 1 вересня, Православна Церква України переходить на новоюліанський календар. У зв’язку дати нерухомих свят, постів, загальниць, дні вшанування пам’яті святих змістяться на 13 днів назад (будуть відзначатися на 13 днів раніше). >>
Під час «турне» до росії Папа Римський сказав: "Ніколи не забувайте про спадщину. Ви — нащадки великої Росії: великої Росії святих, правителів, великої Росії Петра І, Катерини ІІ, тієї імперії — великої, освіченої, великої культури та великої людяності. Ніколи не відмовляйтеся від цієї спадщини. >>
Четверо бійців 101-ї окремої бригади ТрО – Олександр Марчук, Ігор Касянчик, Олександр Матвійчук та Микола Бровчук загинули під час спроби проникнення ворожої ДРГ у Шосткинському районі Сумщини >>
Братія Свято-Троїцького монастиря в с. Баня-Березів Косівського району на Івано-Франківщині виступила з офіційною заявою щодо переходу на Новоюліанський календар. >>