Епіфаній не проти переходу на новий календар святкування Різдва 25 грудня

14:43, 19.12.2020
Епіфаній не проти переходу на новий календар святкування Різдва 25 грудня

Епіфаній каже, що ПЦУ опирається на своїх вірних. (Фото ПЦУ)

Предстоятель ПЦУ, митрополит Київський і всієї України Епіфаній не проти переходу помісної церкви України на новий григоріанський календар святкування Різдва 25 грудня.

 

Утім, на його думку, до такого рішення у першу чергу мають «дозріти» православні українці.

 

Як передає Україна молода, про це Епіфаній заявив у інтерв’ю Радіо Свобода в суботу.

 

«Загалом я не проти, але я опираюся на думку наших вірних. І ми знаємо чітко соціологію, яка засвідчує, що більше 60% українців проти святкування 25 грудня. І ми як церква опираємося на своїх вірних, бо ми тільки утверджуємося, як визнана помісна ПЦУ. І якщо ми зараз перейдемо на новий календар, то відповідно відбудеться ще один певний розкол...», - наголосив предстоятель ПЦУ.

 

За його словами, помісна церква не може говорити про два Різдва: «На державному рівні дехто може святкувати. У нас є римо-католики, які святкують 25 грудня. Ніхто нікому не заперечує. І держава встановила цей день вихідним днем. Але поки що немає перехідного періоду. Коли Церква дозріє, коли віруючий народ до цього дозріє, то, звичайно, буде ухвалене відповідне рішення».

 

Тому, на його думку, цей рух повинен відбуватися «з низів».

 

«Я вже неодноразово говорив, що це питання часу. Воно відбудеться, але коли до цього підійде свідомо український народ, православні віруючі і не тільки православні, інші християни, бо все це взаємопов’язано між собою. Коли ми побачимо, що більшість готова, тоді буде ухвалене загальноцерковне рішення про перехід», – додав Епіфаній.

 

На уточнення, коли ж саме може відбутися цей перехід, через 5, 10 чи 20 років, предстоятель ПЦУ відповів, що зараз важко спрогнозувати.

 

«Потрібно займатися просвітницькою роботою. Бо ми бачимо, що в інших помісних православних церквах, наприклад, Елладська церква, Румунська церква, які свого часу перейшли на новий календар, все ж таки у них є певне розділення – залишилися ті, яких називають «старостильниками», тобто вони святкують за старим стилем. Ми не маємо права допустити розділення», – сказав митрополит Київський і всієї України.

 

Нагадаємо, 7 січня українські православні церкви, а також Українська греко-католицька церква святкуватимуть Різдво Христове за юліанським календарем (так званим «старим стилем»).

 

Тоді як Римо-католицька церква і більшість протестантських церков, а також і більшість православних церков світу святкуватимуть Різдво 25 грудня за сучасним григоріанським календарем чи новоюліанським.

 

В Україні з 2017 року 25 грудня є офіційним вихідним днем.