У Харкові невідомі розмалювали офіс ОПЗЖ портретами Василя Стуса

17:25, 29.10.2020
У Харкові невідомі розмалювали офіс ОПЗЖ портретами Василя Стуса

Біля портретів поета міститься надпис "Заборонена правда – все одно правда".

У Харкові 29 жовтня невідомі на стінах офісу ОПЗЖ зобразили портрети поета Василя Стуса. Трафаретні малюнки також розміщені у приймальній керівника осередку політсили Андрія Лесика. Біля портретів поета також міститься надпис "Заборонена правда – все одно правда". 

 

Світлини з малюнками опублікувала у фейсбуці громадська організація "Світанок".

 

Представники організації написали, що небайдужі харків'яни нагадали, що вбивця Стуса не зможе приховати правди і те, що він причетний до загибелі українського поета.

 

І додали, що в такий спосіб невідомі залишили "привіт" біля офісу "Опозиційної платформи – За життя".

 

Крім цього, на табличці з прізвищем керівника харківського осередку Андрія Лесика залишили чорною фарбою надпис "Сєпар". І замалювали назву партії на вивісці.

 

 

Як повідомляла УМ, в пам'ять про українського поета, прозаїка, правозахисника та борця за незалежність України у XX столітті Василя Стуса у соцмережі Фейсбук запущено флешмоб у країнах, в яких його вірші були перекладені іноземними мовами.

 

Дарницький районний суд Києва зобов’язав відповідачів Вахтанга Кіпіані та видавництво "Віват" видалити з твору інформацію про голову політради партії "ОПЗЖ" Віктора Медведчука та заборонити розповсюдження друкованого тиражу до усунення порушення немайнових прав Медведчука. 

 

Покупці скористалися можливістю онлайн-замовлення і за годину розкупили весь наявний тираж книги історика та журналіста Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса» одразу після оголошення резолютивного рішення Дарницького райсуду Києва, який заборонив поширювати книгу.

 
Митрополит Київський і всієї України Епіфаній, коментуючи заборону книги Справа Василя Стуса, заявив, що українці продовжують боротися за право знати свою історію.

 

Суддя Дарницького райсуду Києва Марина Заставенко, яка ухвалила скандальне рішення за позовом Медведчука раніше працювала у суді нині окупованої Макіївки і регулярно навідувалася до ОРДЛО після 2014 року. Нагадаємо, що книга Кіпіані на 90% складається з архівних документів. Думки автора побудовані на фактах, які містяться, в тому числі, в фактологічній частині книги.

 

Банери на підтримку книги про Василя Стуса зняли невідомі у місті Дніпро в середу. Відтак, плакати не провисіли і доби.

 

Видавництво Vivat випустить аудіоверсію книги "Справа Василя Стуса". Озвучить її український режисер та актор Ахтем Сеітаблаєв.