Вербувальник генерала Шайтанова керував бойовиками на Донбасі: СБУ оприлюднило аудіо

12:58, 09.07.2020
Вербувальник генерала Шайтанова керував бойовиками на Донбасі: СБУ оприлюднило аудіо

Генерал-майора Шайтанова було затримано у квітні, його підозрюють у державній зраді та вчиненні терористичних актів.

Служба безпеки України оприлюднила аудіозапис на доказ того, що полковник ФСБ РФ Ігор Єгоров із позивним "Ельбрус" був одним із організаторів окупації та розгортання терористичної діяльності на Донбасі.

 

Як інформує УМ, про це повідомляє СБУ.

 

"Контррозвідка Служби безпеки України зібрала додаткові матеріали, які свідчать, що полковник ФСБ РФ Ігор Єгоров, який має відношення до вербування генерал-майора СБУ Валерія Шайтанова, водночас був одним із організаторів окупації та розгортання терористичної діяльності на Донбасі", - мовиться в повідомленні.

 

За даними СБУ, з літа 2014 року Єгоров під позивним "Ельбрус" напряму координував діяльність незаконних збройних формувань на території Луганської області, доводив до бойовиків вказівки російського командування та організовував взаємодію різних угруповань.

 

Полковник ФСБ називав себе "першим заступником командувача" військ так званої "Новоросії". Важливим аспектом його діяльності було узгодження спільних дій з так званим "міністерством оборони ДНР", забезпечення бойовиків озброєнням та боєприпасами.

 

Він особисто був присутнім на окупованій території, перенаправляв групи проросійських бойовиків з Криму на Донбас.

 

Контррозвідка СБУ зафіксувала, що Єгоров безпосередньо причетний до збиття російською стороною українських військових літаків улітку 2014 року та до ракетних обстрілів підрозділів Збройних сил України.

 

Також полковник ФСБ РФ Єгоров займався збором розвідувальної інформації та координував диверсійні групи для протидії українським військовим.

 

Єгоров- "Ельбрус" фігурував у справі про збитий у 2014 році над Донбасом "Боїнг". 

 

Як повідомляла УМ, у квітні оперативники СБУ провели багатоетапну спецоперацію із викриття Валерія Шайтанова та зібрали "вичерпну доказову базу" його співпраці з російськими спецслужбами. Зокрема, він перебував на агентурному зв’язку у полковника ФСБ Ігоря Єгорова.

 

Шевченківський районний суд Києва взяв під варту генерал-майора СБУ Валерія Шайтанова, якого підозрюють в державній зраді, підготовці терактів і плануванні вбивства добровольця Адама Осмаєва за завданням російських спецслужб.

 

Наступного дня  СБУ затримала пособника генерал-майора Шайтанова.Генерал-майора Шайтанова було затримано, його підозрюють у державній зраді та вчиненні терористичних актів.