Під Харковом знайшли повішеним активіста-антикорупціонера

12:03, 06.06.2018
Під Харковом знайшли повішеним активіста-антикорупціонера

Микола Бичко загинув 5 червня (фото: Николай Бычко / Facebook)

У Чугуєві Харківської області знайшли повішеним Миколу Бичка.

Про це повідомив правозахисник Роман Ліхачов.

"У Чугуєві знайшли повішеним активіста з селища Есхар, який боровся з корупцією", - написав він у Facebook.

Роман Ліхачов переконує, що Миколу Бичка повісили, але недолуго спробували приховати злочин за самогубством активіста.

"Микола готував документи для відкриття громадської організації, перед смертю також моніторив очисні споруди - і тут різко вирішив повіситися - не смішіть", - підкреслив правозахисник.


(запис Миколи Бичка у Facebook-спільноті Ініціативна молодь Есхар)

У поліції переконують, що ознак насильницької смерті на тілі не виявили.

"Тіло 23-річного мешканця селища Есхар без видимих ознак насильницької смерті було знайдено у лісосмузі неподалік залізничного полотна", - ідеться в повідомленні відділу комунікації поліції Харківської області.

На сполох після зникнення сина 5 червня забила мати Миколи Бичка.

"5 червня близько 12.00 до Чугуївського відділу поліції звернулася 40-річна жителька селища Есхар. Жінка повідомила про те, що її 23-річний син 4 червня о 16-30 пішов з дому та не повернувся", - зазначено у офіційному повідомленні поліції.

У поліції повідомляють, що відразу після повідомлення почали пошуки. Такі заяви суперечать інформації від Романа Ліхачова, який стверджує, що на місце, де знайшли Миколу Бичка, поліція їхала близько години.Як повідомляла "УМ", в Одесі напали на очільника місцевого Автомайдану Віталія Устименка.

5 червня стало відомо, що на Чернігівщині знайшли тіло режисера Леоніда Кантера із вогнепальним пораненням у голову. Знаймі підозрюють, що це не самогубство, режисер Леонід Кантер не міг піти на такий крок через творчі плани.