Дональду Трампу більшість українців не довіряють та вважають його президентство шкідливим для України.
Як інформує УМ, про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології з 15 травня по 3 червня 2025 року.
Згідно з даними дослідження, 72% респондентів вважають президентство Трампа шкідливим для України. Лише 16% українців вважають його політику корисною.
У КМІС зауважують, що з лютого 2025 року спостерігається помітне погіршення сприйняття українцями політики США.
Для порівняння, ще у грудні 2024 року 54% опитаних вважали повернення Трампа до влади позитивом для України. У березні 2025 року частка критиків зросла до 73%, тоді як лише 19% респондентів залишалися прихильниками такого розвитку подій.
За даними опитування, більшість українців (64%) вважають, що Європа заплишається надійним союзником, який хоче прийнятного для України завершення війни. Водночас іншої думки 24%.
У випадку США ситуація майже аналогічна. Хоча з березня 2025 року сприйняття політики США щодо України дещо покращилося, але все одно більшість (58%) вважають, що Америка втомлюється від України, їх підтримка слабне і вони тиснуть на Україну для поступок.
Попри все більшість українців (63%) продовжують добре ставитися до США в цілому. А погано ставляться 29%. При цьому є суттєва диференціація залежно від того, звичайні це американці, чи керівництво США.
Дослідження тривало з 15 травня до 3 червня. Методом телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних номерів опитали 2004 респонденти у віці від 18 років.
Як повідомляла УМ, «Мирний план» рф приймає лише кожен десятий українець — соцопитування