Байден потрібен Саміту миру у Швейцарії – Зеленський

14:18, 28.05.2024
Байден потрібен Саміту миру у Швейцарії – Зеленський

Володимир Зеленський та Александр Де Кроо під час спільної пресконференції. (Фото Офісу президента)

Президент України Володимир Зеленський переконаний, що якщо президент США Джо Байден проігнорує Саміт миру у Швейцарії, то «путін аплодуватиме йому стоячи».

 

Як інформує Україна молода, про це глава держави заявив під час спільної пресконференції з прем’єром Бельгії Александром Де Кроо у Брюселі у вівторок.

 

За його словами, він дуже хотів би, аби на саміті у Швейцарії особисто був присутній президент Байден.

 

"Я знаю, що Америка підтримує саміт, але ми з вами не знаємо, на якому рівні. Я вважаю, що це не дуже сильне рішення, при всій повазі до кожної людини у Сполучених Штатах Америки", – сказав Зеленський.

 

І додав, що зараз буде Саміт миру, який організовує весь світ, "а потім буде щось, що спробує зробити росія".

 

"Я вважаю, що президент Байден потрібен Саміту миру, потрібен іншим лідерам, які дивляться на реакцію Сполучених Штатів Америки. Неприсутність його – цьому тільки буде аплодувати Путін, особисто аплодувати путін, при чому стоячи", – додав Володимир Зеленський.

 

На його дмку, Україна також очікує відповіді щодо присутності на саміті від Китаю, Бразилії та кількох африканських країн.

 

Тоді як на фоні Саміту миру у Швейцарії, який організовує влітку Україна, російський правитель путін вирішив влаштувати якусь "паралельну платформу".

 

«Ми запропонували дипломатичний шлях – Саміт миру... Ми звертаємося до лідерів світу, якщо ти хочеш миру, то давайте зустрічатися на Саміті миру. І абсолютно справедливо, що цей майданчик готуємо ми разом із іншими партнерами, бо війна у нас, тому ініціатива повинна бути у нас. Ми - жертва, на нас напали, нас вбивають.

 

Не треба шукати альтернативи. Треба йти цим шляхом, якщо є ініші думки, будь ласка, приїжджайте на саміт у нас відкритий мікрофон. Будь-яка держава може приїхати і відстоювати свою думку і пропонувати пропозиції щодо дипломатичного закінчення війни...  

 

путін дуже боїться Саміту миру. Він думав, що 90 країн нас не підтримають. Він зривав цей Саміт і продовжує це робити. І тому зараз думає влаштувати якусь паралельну платформу. Є лідери, які досі ще не висловилися. Я вважаю, що є ті, хто може підтримати росію, значить вони підтримують війну», - акцентував президент України.

 

Нагадаємо, Глобальний саміт миру відбудеться 15-16 червня у швейцарському Бюргенштоку.

 

Як повідомляла «УМ», вже 90 країн офіційно підтвердили свою участь у Саміті миру в Швейцарії.