Парламент Грузії ухвалив закон про «іноагентів» в цілому

16:16, 14.05.2024
Парламент Грузії ухвалив закон про «іноагентів» в цілому

Чи зможе парламент Грузії згодом подолати обіцяне вето президентки Зурабішвілі? (1tv.ge)

Більшість депутатів парламенту Грузії проолосували за скандальний законопроєкт “Про прозорість іноземного впливу" у третьому, фінальному читанні.

 

На обранців не вплинули масові протести грузинів, які виступали проти закону, який є копією подібного російського.

 

Як інформує Україна молода, про це повідомляє грузинський Перший канал у вівторок.

 

Зазначається, що реєстрацію пройшли 116 депутатів. Законопроєкт підтримали 84 обранці, проти проголосували 30 депутатів.

 

Законопроєкт передбачає реєстрацію таких непідприємницьких (некомерційних) юридичних осіб та засобів масової інформації, як "організації, що здійснюють інтереси іноземної сили", які отримують певну суму фінансування – понад 20% – з-за кордону.

 

Згідно із законопроєктом, кожен, хто вважається "організацією, що здійснює інтереси іноземної сили", має бути зареєстрований у державному реєстрі в однойменній базі даних. У момент реєстрації необхідно буде відобразити отримані доходи.

 

В організацій з'явиться обов'язок заповнювати фінансову декларацію щороку. Законопроєкт наділяє Мін'юст повноваженнями проводити дослідження і вивчення-моніторинг питання в будь-який час з метою виявлення "організації, що здійснює інтереси іноземної сили".

 

Ухилення від реєстрації як "організації, що здійснює інтереси іноземної сили" або незаповнення декларації тягне за собою штраф.

 

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі заявила, що накладе вето на законопроєкт "Про прозорість іноземного впливу".

 

Тоді як прем'єр-міністр Іраклій Кобахідзе зазначив, що якщо будуть подані конкретні юридичні зауваження, почнуться дискусії, і правляча команда відкрита для обговорень у межах права вето.

 

Наадаємо,11 травня у Тбілісі пройшов найбільший мітинг проти ухвалення закону, на вулиці вийшли десятки тисяч людей.

 

Як повідомляла «УМ», 12 міністрів країн ЄС попросили Єврокомісію терміново пояснити наслідки ухвалення проєкту про "іноагентів" для євроінтеграції Грузії.