У Європарламенті радять Україні створити коаліційний уряд з опозицією

14:49, 27.04.2024
У Європарламенті радять Україні створити коаліційний уряд з опозицією

Віола фон Крамон (Фото з відкритих джерел)

Депутатка Європарламенту, заступниця голови делегації у комітеті парламентської асоціації ЄС-Україна Віола фон Крамон переконана, що нинішня українська влада мала б об’єднатися з опозицією та включити її представників до виконавчих органів влади.

 

Як інформє Україна молода, про це фон Крамон сказала в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

 

За її словами, проведення президентських виборів в Україні через війну, яку веде рф, неможливе, тому варто залучити представників опозиції до органів української виконавчої влади.

 

"Так, це те, що я вважаю необхідним. Думаю, нам слід було поставити це попередньою умовою на самому початку... Ви бачили, як Нетаньягу (прем'єр-міністр Ізраїлю. – Ред.) від самого початку, через 24 години після нападу (ХАМАС на Ізраїль) створив військовий кабінет. Він подбав про те, щоб залучити всіх, і щоб усі говорили одним голосом. Того самого можна було очікувати від України", – сказала вона.

 

Водночас депутатка Європарламенту не виключила, що цю умову може бути висунуто під час надання подальшої фінансової підтримки з боку Заходу.

 

 "Я б сказала, що цього можуть вимагати США, ЄС, Німеччина та інші донори. Вважаю, потрібно зробити так, щоб усі учасники політичної арени отримували однакову увагу, однаковий доступ і однаковий фінансовий огляд. Так вони знатимуть, які гроші приходять і йдуть, і чому ухвалюються ті чи інші рішення. Я за те, щоб більшою мірою залучати опозицію до процесу ухвалення рішень на виконавчому рівні", – аргументувала фон Крамон.

 

Вона також прокоментувала випадки, коли депутатам Верховної Ради відмовляли в підписанні відряджень за межі країни.

 

"Так, ми дуже добре про це обізнані і боремося за права моїх колег. Це ненормально. Але річ не тільки в опозиції. Цікаво, що після одного з голосувань із таким самим зверненням зіткнулися й ті люди, які не голосували за певний закон. Тож справа не тільки в опозиції.

 

Насправді це використовується як політичний інструмент проти тих депутатів, які не йшли президентською лінією, і це проблема", – зазначила фон Крамон.

 

Нагадаємо, нинішні можновладці не вважають уряд національної єдності справедливою ідеєю.