«Поверніть Курили та забирайтеся з України»: у Токіо проходить антиросійський мітинг

13:03, 07.02.2023
«Поверніть Курили та забирайтеся з України»: у Токіо проходить антиросійський мітинг

Прем’єр-міністр Фуміо Кісіда виступив у Токіо 7 лютого 2023 року під час мітингу з вимогою повернення чотирьох захоплених росією острівців біля Хоккайдо, відомих як Північні території в Японії та Південні Курили в Росії, на які претендує Японія. (Фото з відкритих джерел)

У щорічний День північних територій в Токіо японський уряд та цивільні групи проводять мітинг, під час якого закликають росію повернути "незаконно окуповані" японські острови біля берегів Хоккайдо (у рф їх називають Південними Курилами).

 

Як інформує УМ, про це повідомляє японське видання Kyodo News.

 

Видання зазначає, що формулювання "незаконна окупація" використовується вперше за останні п'ять років.

 

"Цілком неприйнятно, що північні території досі не повернуті після незаконної окупації їх Радянським Союзом 77 років тому", – йдеться у заяві, ухваленій на мітингу.

 

 

Прем'єр-міністр Фуміо Кісіда у своєму виступі на заході висловився за повернення чотирьох островів, що утримуються Росією.

 

Японія ввела санкції проти Росії через її агресію проти України, що спонукало Москву з березня минулого року призупинити переговори про укладення мирного договору та двосторонні програми безвізового обміну, зокрема ту, що дозволяє колишнім жителям Японії відвідувати могили своїх предків на островах.

 

Кісіда висловив сподівання на відновлення такого обміну між двома країнами, назвавши цю мету "одним із головних пріоритетів" у японо-російських відносинах.

 

Він також сказав, що уряд зберігає свою позицію, згідно з якою він прагнутиме "врегулювати територіальне питання з Росією та підписати повоєнний мирний договір, попри нинішній тяжкий стан двосторонніх відносин".

 

 

Японія заявляє, що Радянський Союз незаконно захопив острови Ітуруп, Кунашир, Шикотан та групу островів Хабомаї невдовзі після капітуляції Японії у Другій світовій війні 15 серпня 1945 року.

 

Російське пропагандистське агентство ТАСС повідомляє, що мітинг відбувається біля посольства РФ у Токіо. Його учасники кричать японською та російською "Забирайтеся з північних територій!", "Віддавайте наші острови!".

 

Також, за даними пропагандистів, на автомобілях учасників акції, крім японських, встановлені українські прапори. "Забирайтеся з України", – скандують вони через гучномовці.

 

Нагадаємо, що в жовтні 2022 року Верховна Рада ухвалила постанову, в якій визнає північні території Японії окупованими Росією.

 

Японія запровадила вже кілька пакетів санкцій проти РФ через її повномасштабне вторгнення в Україну.

 

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба не виключає, що в майбутньому позиція Японії та Південної Кореї щодо відмови у допомозі Україні зброєю може змінитися, проте для цього потрібна політична воля еліт країн.

 

Як повідомляла УМ, росія планувала напасти на Японію у 2021 році.