Крути 2023: Зеленський вшанував пам'ять Героїв, фото

14:31, 29.01.2023
Крути 2023: Зеленський вшанував пам'ять Героїв, фото

Офіційні заходи на могилі частини Крутян на Аскольдовій могилі у Києві. (Фото Офісу президента)

Пам'ять полеглих у боротьбі за незалежну Україну під час Української революції 1917-1921 років ушанував Президент Володимир Зеленський в День пам’яті Героїв Крут, 29 січня. 

 

Як інформує УМ, про це 29 січня повідомила пресслужба глави держави.

 

На Аскольдовій могилі у Києві Зеленський поклав квіти до пам’ятного хреста Героям Крут.

 

Глава держави зазначив, що, вшановуючи пам’ять Героїв Крут, ми пам’ятаємо свою історію, пишаємося, дякуємо й підтримуємо українську армію та разом наближаємо перемогу.

 

У церемонії також взяли участь секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов, міністр оборони Олексій Резніков, головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний та інші.

 

 

Квіти до пам’ятного хреста поклали також курсанти військових навчальних закладів, зокрема Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, Харківського національного університету Повітряних сил імені Івана Кожедуба, Інституту Військово-Морських сил Національного університету «Одеська морська академія», Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут, Київського військового ліцею імені Івана Богуна.

 

 

Пролунав Державний гімн України, після чого воїни почесної варти пройшли урочистим маршем біля пам’ятного хреста Героям Крут.

 

Як відомо, бій під Крутами відбувся 29 січня 1918 року між Ніжином і Бахмачем на Чернігівщині, за 130 кілометрів на північний схід від Києва під час наступу на Київ військ більшовицької росії під проводом полковника Михайла Муравйова. Українське військо налічувало близько 300 бійців Студентського куреню, 250 – Першої української військової школи та майже 40 гайдамаків.

 

 

Бій тривав до вечора. Завдяки вигідній позиції і героїзму бійців, українцям вдалося завдати росіянам значних втрат і стримати наступ до темряви. Потім під тиском ворога більшість підрозділів організовано відступили до ешелонів на станції неподалік і вирушили в бік Києва, руйнуючи за собою залізничні колії. Але одна студентська чота – 27 юнаків, заблукавши у темряві, повернулася до станції Крути, яка на той час уже була зайнята більшовиками. 27 полонених юнаків (студентів і гімназистів) було розстріляно. Наймолодшим полеглим було по 16 років.

 

 

Як повідомляла УМ, в Україні вшановують 105-ту річницю доленосного бою під Крутами.