Урсула фон дер Ляєн закликає партнерів передати Україні бойові танки

15:32, 10.01.2023
Урсула фон дер Ляєн закликає партнерів передати Україні бойові танки

ЄС і НАТО підтримують надання Україні необхідної зброї

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн вважає, що Україна повинна отримати усю необхідну зброю, зокрема, бойові танки західного зразка.

 

Як інформує Україна молода, таку заяву фон дер Ляєн зробила у вівторок на спільному брифінгу з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом і главою Євроради Шарлем Мішелем.

 

«Я говорила багато разів від початку російського вторгнення в Україну: я вважаю, що Україна повинна отримати всю необхідну зброю, якої вона потребує, щоб вони могли впоратися із захистом своєї батьківщини. Це означає, звичайно, передові системи ППО, але також інші види передового військового обладнання, стільки, скільки необхідно для захисту України»,- сказала фон дер Ляєн, відповідаючи на запитання щодо її позиції про передачу Україні танків західного зразка.

 

Глава Євроради Шарль Мішель зі свого боку сказав, що підтримує надання Україні більшої кількості озброєння, не уточнюючи його конкретних видів. 

 

«Є агресор - Кремль, і є жертва - народ України. Я радий, що в останні тижні і місяці після початку війни держави-члени були здатні надсилати всі більше і більше військового обладнання Україні, як сказала Урсула, я повністю підтримую такий підхід. Європейська рада багато разів повторювала заклик до більшої військової підтримки України, щоб гарантувати їй здатність захистити себе. Тому що ми знаємо, що вони борються за своє майбутнє, але також за наші спільні цінності»,- зауважив глава Євроради.

 

Нагадаємо, Європейський Союз та Північноатлантичний альянс підписали оновлену Спільну декларацію про співпрацю - першу за останні п'ять років та з початку повномасштабної війни Росії проти України.

 

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг застеріг від недооцінки Росії і знову повторив, що необхідно бути готовими до тривалої війни в Україні.

 

Як повідомляла УМ, раніше Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг говорив, що росія, попри поразки на полі бою, залишається небезпечною. Тому українцям і світу слід готуватися до нових довгострокових наступів росії в Україні.