Лукашенко домовився про закупівлю російського озброєння на $1 млрд

16:18, 12.09.2021
Лукашенко домовився про закупівлю російського озброєння на $1 млрд

Олександр Лукашенко на Обуз-Лісновському полігоні під Барановичами. (Фото: BELTA)

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко домовився з президентом РФ Володимиром Путіним під час візиту до Москви про закупівлю російського озброєння на суму більш ніж на 1 мільярд доларів.

 

Як передає Україна молода, про ці плани Лукашенко розповів журналістам під час відвідин російсько-білоруських військових навчань "Захід-2021" на Обуз-Лісновському полігоні під Барановичами у неділю.

 

За його словами, на переговорах у Кремлі він і Путін приділили багато уваги питанням оборони і безпеки, обговорювали перспективи поставок комплексів C-400 в Білорусь.

 

"Затягла конкретика: від будівництва об'єктів, – в тому числі космодром Східний, – закінчуючи питанням озброєнь. Ми обговорювали ці проблеми", – сказав Лукашенко.

 

І додав, зробивши закид у бік кордону з Україною, що "зараз комплексами С-300 повністю перекрито західний напрямок Білорусі, але у нас додався південний напрямок".

 

Лукашенко зазначив, що завершився перший етап спільних навчань "Захід-2021". З його закінченням, завершуються збори для військовослужбовців територіальних військ.

 

"Це один із найважливіших заходів підготовки збройних сил, який проводиться на тлі безперервної гібридної агресії з боку Заходу щодо Білорусі й Росії. Ми бачимо нові ризики і виклики на заході Союзної держави, загострення обстановки на кордонах держав – членів ОДКБ", – заявив Лукашенко.

 

"І нехай ніхто навіть не сумнівається, що ми – білоруси, росіяни, казахи, громадяни інших держав, що входять в ОДКБ, – готові зробити все для збереження регіональної безпеки, миру в рідній Вітчизні", – сказав самопроголошений президент.

 

Як повідомляла «УМ», Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний запевнив, що українська армія готується до можливих провокацій в ході російсько-білоруських навчань Захід-2021.

 

За його словами, військові України очікують провокацій "всюди і, перш за все, в районі проведення операції Об'єднаних сил."