Паспорт в ОРДЛО: Путін звільнив сепаратистів від сплати мита

09:19, 25.04.2020
Паспорт в ОРДЛО: Путін звільнив сепаратистів від сплати мита

Під час падемії коронавірусу Путін ухвалює рішення в ізоляції із заміської резиденції.

Президент Росії Володимир Путін звільнив від сплати мита під час отримання паспорта громадянина РФ жителів непідконтрольних українському уряду частин Донецької та Луганської областей.

 

Як повідомляє «Україна молода», відповідний закон з поправками до Податкового кодексу РФ, Путін підписав 24 квітня.

 

Зауважимо, що Путін у травні 2019 року підписав указ, який дозволив у спрощеному порядку видавати російські паспорти жителям контрольованої російськими гібридними силами частини Донбасу. МЗС України висловило протест у зв’язку з цим рішенням і вимагало, щоб такі документи не визнавалися іноземними державами. Частина країн ЄС уже оголосила, що підтримує Україну, і ці документи не визнаватиме.

 

Протягом 2019 року, за оцінкою російської влади, російські паспорти оформили понад 300 тисяч осіб, що мали реєстрацію на території ОРДЛО. Загалом, на непідконтрольній уряду України частині Донбасу в 2018 році, за даними фактичної влади, проживали майже 3,8 мільйона осіб.

 

Зараз державне мито за оформлення російського внутрішнього паспорта становить півтори тисячі рублів (це майже 600 гривень), закордонного паспорта – п’ять тисяч рублів (це майже 2000 гривень).