Групу «Демплатформа» формують не задоволені переговорами в Мінську «слуги народу»

17:57, 21.03.2020
Групу «Демплатформа» формують не задоволені переговорами в Мінську «слуги народу»

Чи почує президент Зеленський окремих "слуг народу"?

Народні депутати від “Слуги народу”, які виступають проти створення Консультативної ради в рамках Тристоронньої контактної групи, формують депутатську групу "Демократична платформа". Зараз парламентарі працюють над зверненням до президента.

 

Про це розповіли учасники ініціативної групи LB.ua.

 

"Це неформалізована група депутатів. Я б сказав, що це патріотичне крило нашої фракції, каталізатором для якого стала новина про Консультативну раду, про яку ми дізналися, на жаль, від ЗМІ. Звичайно, ми не плануємо кудись виходити (з фракції, - ред.). Люди об'єдналися навколо цінностей і червоних ліній. Це як на Майдані було - ніхто цим не керує, ніхто не змушує і не впливає на нашу групу і на наші рішення. Це об'єднання навколо принципів", - розповів LB.ua нардеп Єгор Чернєв - голова постійної делегації України в Парламентській асамблеї НАТО.

 

Наразі група готує звернення до президента, в якому планує закликати Банкову відмовитися від ідеї створення Консультативної ради на переговорах у Мінську. Депутати не планують публікувати свої пропозиції щодо ТКГ, як це було у випадку з першим зверненням.

 

"Ми підпишемо "живими підписами" і підемо на зустріч з цією декларацією", - розповів один з учасників групи. За його словами, планується зібрати близько 30 підписів.

 

"Це фактично пропозиції з нашого боку, тому що ми зустрічалися з Єрмаком, вислухали його позицію і вважаємо, що Консультативна рада - це небезпечні поступки Російській Федерації. Наше завдання - достукатися до президента, зустрітися з ним, донести до нього свою позицію, щоб не було скоєно помилок у Мінську", - зазначив Чернєв.

 

Нагадаємо, учасники Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі 11 березня в Мінську домовилися створити так звану Консультативну раду у складі політичної підгрупи.

 

До складу Консультативної ради з правом вирішального голосу увійдуть 10 представників від України, 10 - від окупованих районів Донецької та Луганської областей, а також по одному представнику з правом дорадчого голосу від ОБСЄ, Росії, Німеччини та Франції.

 

Рішення Ради є рекомендаційними.

 

Як повідомляла "УМ", частина "Слуги народу" відразу ж після публікації протоколу засідання ТКГ виступила проти створення Консультативної ради з ОРДЛО.

 • Зеленський лякає дефолтом і коронавірусом

  Сьогодні є фактично три сценарії розвитку подій. Перший: від 3% до 5% одночасно хворих через коронавірус. Другий сценарій – 25% хворих. Третій – більше 50% одночасно хворих на коронавірус. Другого і тим паче третього сценарію наша медична система не витримає. >>

 • Аваков не планує усувати Зеленського від влади

  Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков вважає ідіотами тих, хто побоюється, що він нібито готує державний переворот, щоб усунути від влади президента Зеленського і оголосити себе президентом-диктатором. >>

 • Земельна реформа: Рада збереться 30 березня

  "Ми розуміємо, що зараз світова криза. Нам дуже важливо її пройти. Тому умови МВФ - це два закони - це закон про банки та закон про землю, про що ми вже домовились", - сказав президент Зеленський. >>

 • Зеленський закликає Раду попрацювати 28 березня

  Президент Володимир Зеленський зустрівся з очільниками парламентських фракцій і груп і закликав їх зібратися і проголосувати за реформи на позачерговому засіданні парламенту під час карантину, яке перенесли на суботу, 28 березня. >>

 • Зеленський закриє кордон 27 березня

  Президент Володимир Зеленський каже, що державний кордон буде закрито на в’їзд до кінця дня 27 березня. Про громадян України, які залишаться поза її межами, будуть піклуватися дипломати. >>