Богатирьову арештували з правом застави у 6 мільйонів

18:09, 28.08.2019
Богатирьову арештували з правом застави у 6 мільйонів

(Укрінформ)

Суд задовольнив клопотання прокуратури і взяв під варту на 60 діб міністерку охорони здоров’я часів Януковича Раїсу Богатирьову із можливістю застави у 6 мільйонів гривень.

 

Колишній міністр юстиції Олена Лукаш вже заявила, що заставу найближчим часом внесе обраний народним депутатом Вадим Новинський.


«Заставу внесе Вадим Новинський найближчим часом. Раїса Василівна повернеться до своєї сім’ї, буде на свободі і зможе захищати своє ім’я в судах», - сказала Лукаш.

 

Як повідомляла УМ, Прокуратура Києва внесла до Печерського райсуду столиці клопотання про взяття під варту ексглави Міністерства охорони здоров'я України часів президентства Віктора Януковича Раїси Богатирьової.

 

27 серпня в аеропорту «Жуляни» у Києві поліція затримала ексміністерку охорони здоров’я часів Богатирьову.

 

Ще в 2016 році Інтерпол відмовився оголошувати Богатирьову в розшук.

 

У серпні 2019 року Голосіївський райсуд Києва зобов’язав ГПУ закрити справу проти Богатирьової.

 

Водночас у столичній прокуратурі заявили, що це рішення ухвалили без представника відомства, тому його оскаржать.

 

Раїса Богатирьова у суді заявила, що останнім часом лікувалася за межами України, а повідомлення про підозру у вчиненні злочину отримала лише сьогодні. 

 

«Лише сьогодні я отримала так звану підозру, яку намагаються розповсюдити як вручену мені починаючи з 2014 року. Я не знаю, про що йде мова. Є відповідна процедура, і я вважаю, що це є порушення моїх прав», - сказала Богатирьова.

 

За словами ексміністра, вона виїхала за межі України за багато місяців до нібито вручення їй повідомлення про підозру, і немає підстав стверджувати, що вона перешкоджала слідству.

 

В свою чергу прокурор обґрунтував необхідність арешту Богатирьової тим, що вона чотири останні роки проживала за кордоном або, можливо, в Криму і весь цей час не з'являлася в органи досудового розслідування.

 

У 2014 році офіційно кордон не перетинала, тому є загроза, що зробить це ще раз.

 

 

 

В. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун бачить небезпеку в поверненні колишньої очільниці МОЗ Раїси Богатирьової до Києва.