Москва заявила, що «нічого не знає» про 80 полонених українців

10:05, 23.05.2019
Москва заявила, що «нічого не знає» про 80 полонених українців

Богдан Небилиця і ще троє українських моряків у суді Москви (фото: RFE/RL)

Зі списку із 107 українців, які перебувають в полоні, Росія "встановила" лише 27, про решту вона нібито нічого не знає.
 
Про це у Facebook заявив Євген Марчук, який до 19 травня був представником України у тристоронній контактній групі.
 
"Принцип обміну заручниками "всіх на всіх" Україна підтримує. Але що виходить: обмінялися списками. Ми передали "туди" по відповідній процедурі з участю ОБСЄ і Міжнародного Червоного хреста (МЧХ) детальний список на 107 осіб, про яких ми точно знаємо, що вони живі і навіть знаємо, де вони там перебувають. Але нам через якийсь час з того боку відповідають, що "вони" встановили тільки 27 осіб. А про інших наших 80 чоловік нічого не знають і вони їх не знайшли", - повідомив він.
 
Марчук вважає, що це може бути пов’язано з тим, що "більшість із цих 80 наших могли бути піддані важким тортурам, і сліди цих тортур зразу ж видимі".
 
"А це Гаага. Інших причин я не бачу", - припустив Марчук.
 
Він також розповів про "інший прийом".
 
"Представники ОРДЛО кожен раз включають до своїх списків на обмін "всіх на всіх" осіб, які вчинили особливо тяжкі злочини, які не мають жодного відношення до війни на Донбасі, а вчинили ці злочини під час подій на Майдані (спецназ "Беркута") чи 2 травня в Одесі, чи вчинили теракти в Харкові та Запоріжжі. Це тільки дуже маленька особливість процесу обміну заручниками. А з цим процесом тісно пов’язана ще і проблема з тими, що пропали безвісти. А це сотні осіб", - додав він.
 
Марчук зазначив, що все це стосується і принципу обміну "всіх встановлених на всіх встановлених".