Сербський патріарх розкритикував рішення Вселенського патріарха про Томос для України

12:21, 31.08.2018
Сербський патріарх розкритикував рішення Вселенського патріарха про Томос для України

Вселенський патріарх Варфоломій продовжує роботу із визнання права українців мати єдину помісну церкву (фото: Радіо свобода)

Сербський патріарх Іриней застеріг Вселенського патріарха Варфоломія від надання Томосу Україні, який нібито розколе православ’я. 

Про це повідомляє Українська правда.

У листі до Варфоломія Іриней переконує, що виключно Російська Церква має канонічне і історичне право на церковну організацію в Україні.

Уривки з листа Іринея оприлюднило грецьке релігійне агентство "Romfea" і поширили інші ЗМІ.

В якості причини для відправлення цього листа сербський патріарх називає "турботу СПЦ про єдність Православної Церкви" після втручання Вселенського патріархату в Україні з імовірним наданням томосу – автокефалії – місцевій церкві.

Іриней заявляє, що "єресь етнофілетизму" є одним із найбільших зол сучасного православ'я.

На його думку, вселенський патріархат, втручаючись у справи церкви в Україні "проти волі Російської православної церкви", прямує до впровадження нових параметрів і "згубної діяльності" в православ'ї, – і такі саме плани є і для "Македонської православної церкви".

Надання автокефалії церкві в Україні сербський патріарх описує як "дуже ризикований, навіть катастрофічний" акт для єдності Святого Православ'я, а УПЦ КП називає розкольниками.

Таке рішення, на думку автора листа, буде означати ще й небратерську позицію по відношенню до Російської Церкви.

Іриней зрівнює "лідерів розколу в Чорногорії і України" та вважає, що, як і в Македонії, "ситуація в Чорногорії пов’язана з Україною".

Македонські ЗМІ наголошують, що "сербський патріарх своїм скандальним листом себе поставив на місце судді Вселенського Патріарху".

Заява Іринея була опилюднена напередодні візиту очільника РПЦ Кіріла до Стамбула.

За даними Громадського, патріарх Кіріл вже прибув на удієнцію до Вселенського патріарха Варфоломія. Його супроводжує глава відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського патріархату Ілларіон.
 З 1 по 3 вересня у Стамбулі відбудеться загальне зібрання єпископату Константинопольської Патріархії. Очікується, що на ньому обговорять питання про створення єдиної помісної української церкви.

Нагадаємо, текст Томосу про автокефалію для України вже написано.