В ОБСЄ визнали спонсорування Росією агресії на Донбасі

16:25, 09.07.2017
В ОБСЄ визнали спонсорування Росією агресії на Донбасі

Російська делегація голосує проти ухвалення Мінської декларації ОБСЄ

Парламентська Асамблея ОБСЄ ухвалила резолюцію "Відновлення сувернітету і територіальної цілісності України", що була запропонована українською стороною. Незважаючи на те, що Росія виступила категорично проти ухвалення документу, він був прийнятий. 

 

В документі зазначається, що ОБСЄ "настійно закликає Російську Федерацію припинити спонсорування терористичної діяльності в Україні за допомогою припливу бойовиків, коштів і зброї через непідконтрольну уряду ділянку українсько-російського державного кордону і перестати надавати будь-яку підтримку незаконним збройним формуванням в окремих районах Донецької і Луганської областей України, які вчиняють терористичні акти в Україні".

 

Крім того у резолюції міститься заклик до Росії "забезпечити виведення своїх збройних формувань, військової техніки та найманців з території окремих районів Донецької та Луганської областей України під наглядом ОБСЄ, а також роззброєння всіх незаконних збройних формувань".

 

Один із пунктів резолюції містить заклик ОБСЄ до Російської Федерації відмовитися від тимчасової окупації Криму і Севастополя та повернути цю територію Україні. ОБСЄ заявляє про свою  "повну повагу суверенітету, незалежності, єдності і територіальної цілісності України в межах її визнаних міжнародним співтовариством кордонів, які включають Автономну Республіку Крим та місто Севастополь". ПА ОБСЄ заявляє про "засудження тимчасової окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя Російською Федерацією і гібридної агресії Росії проти України на Донбасі".

 

Тепер даний документ буде направлений до МЗС всіх країн ОБСЄ та буде враховуватися в офіційних рішеннях.

 

Ухвалена резолюція увійде в підсумкову Мінську декларацію.