До 300-річчя Сковороди випущено двадцятигривену монету

16:43, 22.11.2022
До 300-річчя Сковороди випущено двадцятигривену монету

Григорія Савича закарбували на 20-гривневій монеті.

Монету, присвячену 300-річчю з дня народження українського філософа та письменника Григорія Савича Сковороди, випустив Національний банк України.

 

Як інформує УМ, про це 22 листопада повідомили на сайті Міністерства культури та інформаційної політики України.

 

Монета має назву «Сад божественних пісень». Її номінал — 20 гривень.

 

На аверсі монети розміщено: символічний стилізований фонтан, який наповнює водою різні посудини, метафори людини та людської душі. З одного боку, вони всі різного розміру, отже, нерівні. З іншого, – усі вони наповнені, тому рівні. Кожна посудина має різний об’єм, але отримує достатньо води для свого наповнення (пластичне втілення графічного малюнка Г. Сковороди «Нерівна всім рівність…»). Над життєдайним фонтаном «проростають райські» дерева, що формують сад божественних пісень, навколо яких «розтікаються» рядки зі збірки «Сад божественних пісень».

 

На реверсі монети зображено метафоричну художньо-образну композицію: під деревцем вишні – юнак, який грає на сопілці, поряд – розкрита книга, символічний світ Г. Сковороди; навколо – дзеркальні символічні постаті, що намагаються ухопити філософа, та напис півколом – «світ ловив мене та не спіймав».

 

Нагадаємо, 3 грудня 2022 року, в день народження Григорія Сковороди, Міністерство культури та інформаційної політики, Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти разом із комунікаційною агенцією Postmen та Національним центром «Український Дім» відкривають національний мистецький проєкт «Світ Сковороди».

 

Як повідомляла УМ, НБУ презентував пам’ятну медаль присвячену місту-герою.