Зустріч з Оксаною Забужко у Кракові зірвали польські націоналісти

11:21, 22.11.2022
Зустріч з Оксаною Забужко у Кракові зірвали польські націоналісти

Націоналісти розгорнули плакати, на яких були перекреслені Бандера і Шухевич, і кричали, що нагорода Забужко – це «плювок полякам в обличчя». (facebook.com/mlodziezwszechpolskakrakow)

У Польщі у Міжнародному культурному центрі в Кракові польські націоналісти зірвали зустріч із письменницею Оксаною Забужко, яку мають відзначити нагородою імені Станіслава Вінценза, яку Краківська міська рада присвоює за популяризацію культури Центральної та Східної Європи.

 

Однак на зустріч увірвалися радикально налаштовані активісти з плакатами, які простестували проти нагородження Оксани Забужко.

 

Для їх заспокоєння організаторам довелось викликати поліціянтів.

 

Як інформує Україна молода, про це пише газета Wyborcza.

 

Напередодні в Міжнародному культурному центрі з Оксаною Забужко відбулася зустріч, на якій вона встигла подякувати полякам за підтримку України.

 

Проте до зали культурного центру зайшли близько 40 осіб, ще понад сто людей вийшли на площу Ринок проти відзначення української письменниці Оксани Забужко, оскільки правим політичним силам не подобається кандидатура цієї письменниці.

 

 

Чоловіки, які сиділи на задніх рядах з організації Młodzież Wszechpolska - Kraków, розгорнули плакати, на яких були перекреслені Бандера і Шухевич, і почали кричати, що нагорода  Забужко – це «плювок полякам в обличчя».

 

 

До самої Забужко підійшла дівчина, поставила запитання щодо Волинської трагедії та вручила підручник історії. Письменниця намагалася заспокоїти протестувальників, проте у неї не вийшло. Уповноважений мера Кракова з питань культури Роберт Пясковскі попросив втрутитися представників поліції та муніципальній варті.

 

 

Молодіжна націоналістична організація Młodzież Wszechpolska на своїй сторінці в Фейсбук написала, що це вона зірвала зустріч із Оксаною. Свої дії об’єднання пояснює тим, що письменниця нібито “прославляє злочини УПА”. 

 

Портал Polonia Christiana опублікував статтю про те, що «Забужко прославляє геноциди Волині. Вона відома тим, що релятивізувала історію геноциду, вчиненого українськими шовіністами проти поляків під час Другої світової війни (...), вона неодноразово заявляла, що розповіді про цю подію є неправдивими та зманіпульованими, як російська пропаганда, і що вбивства на Волині – це неіснуюча кривда», – пише Lovekrakow.

 

Директор львівського музею Івана Франка Богдан Тихолоз, який був присутній на зустрічі і опублікував фото з події, вважає цей інцидент провокацією.

 

«Політична провокація ультраправих сил у Кракові, яка зірвала розмову з Оксаною Забужко, – спробa вбити клин між українцями і поляками, яка на руку Росії. Певен, що за цією провокацією видніють путінські щурячі вушка. Прикро, але нам своє робить: будувати мости діалогу і не шукати приводів для розбрату у минулому, а творити спільне майбутнє», –написав Богдан  Тихолоз.

 

 

Як повідомляла УМ, українська письменниця Оксана Забужко стала першою жінкою в Україні, яка отримала премію міської ради Кракова імені Станіслава Вінценза. Раніше цією відзнакою нагороджені були лише чоловіки.

 

Премію присудили письменниці за спробу навести мости між націями та культурами.

 

«Величезна праця Оксани Забужко, спрямована на усвідомлення світу історичної, культурної та екзистенційної специфіки України в ширшому контексті цивілізації, сучасної історії та зв’язків між народами, а також її літературні досягнення в особливий спосіб наближають чутливість мешканців нашого макрорегіону, спонукали журі премії майже одностайно прийняти її кандидатуру», – пояснив голова міської ради Кракова та голова журі премії Рафал Комаревич.

 

Премію ім. Станіслава Вінценза мали вруити Оксані Забужко 22 листопада, під час відкриття саміту Open Eyes Economy Summit.