Режисер Тарас Ткаченко зніме біографічний фільм про Квітку Цісик

19:38, 02.08.2020
Режисер Тарас Ткаченко зніме біографічний фільм про Квітку Цісик

Квітка Цісик пожертвувала комерційним успіхом заради створення нових альбомів українських пісень та пам'яті про Батьківщину.

Біографічний музичний фільм про знамениту американську співачку українського походження Квітку Цісик планує знімати український кінорежисер і сценарист Тарас Ткаченко.

 

Робоча назва фільму «Квітка». Його вже подали до Держкіно на Чотирнадцятий конкурсний відбір кінопроєктів. Режисером у поданні виступає саме Тарас Ткаченко, відомий за такими стрічками, як «Чорний Ворон» та «Гніздо горлиці».

 

Як інформує «Україна молода», про це повідомляє сайт «Нове українське кіно».

 

Продюсерка фільму "Квітка" Валерія Борщевська розповіла передісторію:

 

"Ми виграли грант в УКФ у 2019 році й успішно реалізували проєкт: був написаний сценарій, створений сайт проєкту, рекламні матеріали, а також відбулося відрядження до США у Нью-Йорк, де ми познайомилися з Едвардом Раковичем, чоловіком Квітки Цісик, який є правовласником на її ім'я і голос. Під час зустрічі домовилися про подальшу працю над проєктом".

 

Автори сценарію стрічки – Сергій Дзюба і Артемій Кірсанов, відомі за такими художніми фільмами і книгами, як "Позивний Бандерас" і "Заборонений".

 

За сюжетом, основні події розвиваються у 1983 році. Американська співачка українського походження Квітка Цісик (Кейсі) здійснює першу і єдину в житті туристичну подорож до України, у місто Львів.

 

Перебування на окупованій Батьківщині предків дозволяє подолати творчу кризу та усвідомити власну місію – пожертвувати комерційним успіхом заради створення нових альбомів українських пісень та пам'яті про Батьківщину.

 

Цікавий історичний факт: саме після відвідування УРСР у другому альбомі українських пісень Квітки Цісик "Два кольори" (англ. "Two colours") 1989 року з'явилася пісня Володимира Івасюка "Я піду в далекі гори".

 

Зазначимо, що батько співачки родом з-під Коломиї, був головним концертмейстером Львівської опери. У 1944 році з сім'єю, тікаючи від наступу Червоної армії, опинився в таборі для переміщених осіб у німецькому місті Байройт, після чого емігрував до США.

 

Сама співачка (повне ім'я Квітослава-Орися Цісик) з дитинства навчалася грі на скрипці, а в 1974 році закінчила консерваторію у Нью-Йорку. У 1977 році зіграла епізодичну роль у комедійній мелодрамі "Ти осяюєш моє життя",  а пісня до фільму у виконанні Кейсі отримала "Оскар".

 

Однак, слава дісталася іншій співачці Дебі Бум, яка виконала її на церемонії нагородження. Десять років Квітка Цісик була бренд-голосом автомобільної компанії "Ford". За допомогою голосу українки свій імідж створювали корпорації "Pepsi-Cola", "Coca-Cola", "American Airlines", "Burger King" тощо.

 

Хто саме зіграє співачку – наразі не відомо. На прем’єру біографічного фільму “Квітка” можна очікувати у 2022 році.

 

Як раніше розповіла «УМ» в ексклюзивному інтерв’ю акторка Рима Зюбіна, вона хоче зіграти співачку Квітку Цісик.