Франко-Хеллбой та Леся Українка в образі Чудо-жінки: художники підхопили ідею «квантового стрибка» Шевченка (фото)

16:15, 28.02.2019
Франко-Хеллбой та Леся Українка в образі Чудо-жінки: художники підхопили ідею «квантового стрибка» Шевченка (фото)

Українські художники підтримали ідею Олександра Грехова переосмислити класичний образ Тараса Шевченка і відправили у "квантовий стрибок" ще двох класиків української літератури.

В образи історичних та кіно-персонажів перевтілили Лесю Українку та Івана Франка.

Серію плакатів з назвою “8 подруг Лесі Українки” створила ілюстратор Леся Мазаник.

В її уяві письменниця постала в образах Мерилін Монро, Нефертіті, Чудо-жінки і самого Тараса Шевченка.

Й так само як творець образів "квантового Шевченка" ілюстатор Олександр Грехов, додала фрази, які поєднують Лесю Українку з обраними нею історичними та кіно-персонажами.А от київський художник Влад Корнюк взявся переосмислювати класичний образ Івана Франка.


Поки на суд користувачів соцмереж представив два неочікуваних образи: Івана Яковича-Супермена та Франка в образі героя коміксів Хеллбоя.Виклавши ці роботи, Корнюк попросив людей переключитись на позитив.

“Краще жити серед добрих людей, а не тих хто вічно критикує. Будьте добріше і світ стане краще”, - написав Корнюк на своїй сторінці у Фейсбук.

Як повідомляла УМ, 10 лютого на станції метро “Тараса Шевченка” відкрилася виставка "Квантовий стрибок Шевченка. Метро". В якій Тарас Григорович постав у геть неочікуваних образах. Зокрема, співака гурту Kiss, російського письменника Олександра Пушкіна та навіть мексиканської художниці Фріди Кало.

Виставка мала працювати до 10 березня, та за тиждень усі портрети Шевченка були порізані. Тож організатори зняли виставку.

17 лютого Юрій Хорт, який порізав постери ножем заявив, що таке переосмислення Шевченка "ображає його національні почуття".

Однак 27 лютого постери виставки “Квантовий стрибок Шевченка” повернули на станцію Тараса Шевченка у Києві.

Дивіться відео, як група людей у масках Миколи Гоголя розвішує постери Шевченка на колонах однойменної станції метро.

Як виглядала виставка при відкритті 10 лютого дивіться у відео УМ та IDEALIST.media.