Південна Корея надала Україні снарядів більше за Євросоюз
Лише одна азійська країна – Південна Корея надала Україні більше артилерійських снарядів, ніж увесь Євросоюз. >>
Премʼєр-міністр України Денис Шмигаль. (facebook.com/KabminUA)
Українська влада планує виділити майже 2 трильйони гривень з державного бюджету на сферу безпеки та оборони цього року. Рішення щодо цього буде ухвалено найближчим часом.
Як інформує Україна молода, про це сказав Премʼєр-міністр України Денис Шмигаль на Регіональному економічному форумі у Києві.
"Зараз ми змінами до бюджету додаємо (кошти - ред.). І буде майже 2 трильйони гривень спрямовано на сектор безпеки та оборони в цьому році. Ще 1,5 трильйона ми маємо від наших партнерів і спрямовуємо на соціальний бюджетний гуманітарний напрямок. Фактично всі наші зарплати та пенсії, всі наші витрати бюджетні, які у мирний час фінансувалися із державного бюджету, сьогодні фінансуються з держбюджету завдяки підтримці міжнародних партнерів та друзів", - сказав Шмигаль.
За його словами, усім варто розуміти, що розв'язана Росією війна - це не швидкий спринт, а тривалий марафон. Глава уряду зазначив, що українські захисники нині роблять неможливе, звільняючи окуповані ворогом територій, продовжуючи контрнаступ. Тому економіка війни тут має важливе значення.
"Перехід на військові рейки. Ми перейшли ще минулого року, увесь бюджет зосереджений на виробництві, на закупівлі усього необхідного для Збройних сил", - додав глава уряду.
Участь у заході також узяли перший віцепремʼєр-міністр – міністр економіки Юлія Свириденко, представники центральних та місцевих органів влади.
На форумі представлять економічну стратегію уряду, проєкт Державного бюджету на 2024 рік, хід підготовки плану України в рамках програми Ukraine Facility. Також присутні обговорять та поділяться досвідом реалізації грантових програм та можливостей, які доступні для малого та середнього бізнесу (єРобота, єОселя, гранти для переробних підприємств, 5-7-9).
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль переконаний, що ухвалення Верховною Радою рішення про відновлення електронного декларування, внесення змін до Бюджетного кодексу в частині військового ПДФО та зміни до бюджету важливі, адже це все дозволить Україні надалі зміцнювати обороноздатність та виконувати свої зобов’язання перед міжнародними партнерами.
Як повідомляла УМ, український уряд схвалив проєкт державного бюджету на 2024 рік. Однією з ключових особливостей цього бюджету є значне збільшення видатків на освіту. Планується виділити близько 178 мільярдів гривень для цієї галузі, що становить зростання на 22,9 мільярдів гривень у порівнянні з попереднім роком.
Лише одна азійська країна – Південна Корея надала Україні більше артилерійських снарядів, ніж увесь Євросоюз. >>
"Українська бронетехніка" передала для випробування на передовій роботизовану платформу AGEMA. >>
Підполковник Нацгвардії Михайло Крижанівський каже, що на сьогодні якість українських пайків перевищує той рівень продовольчого забезпечення, який був в українській армії 10 років тому. >>
Тестування тактичних засобів радіоперешкод баражуючим боєприпасам та FPV-дронам, розроблених вітчизняними підприємствами завершили в Міноборони. >>
З 1 грудня Національний банк України (НБУ) повністю скасував обмеження на продаж готівкової валюти населенню для банків та небанківських фінансових установ. >>
Щомісяця українські компанії виробляють близько 50 тис. дронів. Виробникам FPV-дронів потрібно 6000 інженерів, щоб дістатися до рівня Росії, галузі бракує 2000 таких фахівців. >>