Євросоюз загалом заморозив російських активів на 13,8 млрд євро

14:59, 12.07.2022
Євросоюз загалом заморозив російських активів на 13,8 млрд євро

Арештованих коштів рф побільшало: ЄС заморозив російських активів на суму 13, 8 млрд євро

Єврокомісар з питань юстиції Дідьє Рейндерс зазначив, що Європейський союз заморозив російських активів на суму 13,8 мільярда євро з моменту вторгнення Росії в Україну 24 лютого.
 
Як інформує Україна молода, про це повідомляє RTBF.
 
За словами Рейндерса, понад 12 млрд євро заморожено лише у п'яти державах-членах.
 
«Ми повинні продовжувати переконувати інші держави-члени робити те саме. Я сподіваюся, що найближчими тижнями ми побачимо активізацію цих процесів у всіх державах-членах»,- сказав Рейндерс.
 
Він відмовився розкрити назви п'яти країн ЄС, які заморозили найбільше активів.
 
У Німеччині міністр фінансів Крістіан Лінднер у середині червня оцінив суму, заморожену в цій країні, у 4,48 мільярда євро. Бельгія заморозила у квітні минулого року російські активи на 2,7 млрд євро, повідомив міністр фінансів Вінсент Ван Петегем.
 
Наприкінці червня повідомлялося, що Міжнародна робоча група з питань російських еліт, представників і олігархів з початку дії в березні допомогла виявити і заморозити російських активів на суму понад 30 мільярдів доларів.
Італія та Ірландія заморозили активів на суму 1,7 млрд євро кожна.
 
Як повідомляла УМ, Європейський Союз розробляє юридичну основу закону, що би дозволив конфіскувати підсанкційні російські активи на користь України та використовувати їх для повоєнної відбудови держави.