Час «Ч» настає

14.09.2007

Одним із найцікавіших матчів середи була зустріч збірних Англії та Росії на лондонському стадіоні «Уемблі». Англійці не дуже вдало розпочали цей відбірковий турнір, але тепер цілком можуть розраховувати на путівку на Євро–2008. Напередодні гри господарі поля відставали від росіян лише на одне очко, тож перемога надавала їм можливість обійти конкурента. Із цим завданням англійці впоралися блискуче. Уже на сьомій хвилині Майкл Оуен, який повертає собі кращі кондиції після важкої травми, відкрив рахунок, замкнувши простріл Гаретта Беррі. А незабаром форвард «Ньюкасла» відзначився ще раз, пробивши В’ячеслава Малафєєва після скидки у виконанні Еміля Хескі. Між цими двома епізодами щведський арбітр Ханссон не зарахував гол Костянтина Зирянова — той ніби підіграв собі рукою. А крапку незадовго до фінального свистка поставив захисник Ріо Фердинанд, який завершив розіграш кутового, — 3:0.

Упевнену перемогу здобув і лідер цієї групи — збірна Хорватії. Команда донеччанина Даріо Срни у гостях не залишила шансів Андоррі. Представник українського чемпіонату, реалізувавши штрафний, поклав початок розгрому.

Не щастить фіналістові минулого чемпіонату Європи — збірній Португалії. Підопічні Луїса Сколарі вдома не втримали перемогу над сербами. Гості, за яких у другому таймі грав півзахисник «Шахтаря» Ігор Дуляй, на 88–й хвилині зусиллями Івановича змогли вирвати нічию. Це настільки розлютило господарів, що вже після матчу сталася сутичка між головним тренером португальців та Івіцею Драгутіновичем. Принциповий німецький арбітр Маркус Мерк не пожалів за це сербському захисникові червоної картки, а винуватця сутички — Сколарі, швидше за все, очікує дискваліфікація від УЄФА.

Щодо лідерів групи А, фінів і поляків, то вони в цей день так і не виявили сильнішого. Гірник Маріуш Левандовський відіграв на Олімпійському стадіоні у Гельсінкі повний матч.

Невелику сенсацію створила вдома збірна Казахстану, яка, програючи Бельгії 0:2, змогла звести цей матч до нічиєї.

Чудовий шанс закріпитися на першому місці в компанії С втратили греки. Діючий чемпіон Європи на виїзді двічі вів у рахунку, але так і не зміг обіграти норвежців. Утім це не вплинуло на розташування команд у верхівці турнірної таблиці, хоча і наблизило до лідерів Туреччину. Турки в Стамбулі у свою чергу оформили перемогу над угорцями у завершальні 20 хвилин. Щойно арбітр залишив гостей у меншості, як турецька збірна, скориставшись цим, провела три м’ячі.

Відзначимо й велику виїзну перемогу збірної Уельсу над Словаччиною — 5:2. Нагадаємо, що перша зустріч цих команд у Британії завершилася успіхом словаків — 5:1.

Щодо представників українського чемпіонату, то перемогу в Боснії молдавани здобули завдяки голу гравця одеського «Чорноморця» Ігоря Бугайова, також на поле виходили Лащенков («Карпати») й Бордін («Металіст»). У складі білоруської збірної проти словенців із перших хвилин безуспішно боролися Тігорєв («Металург» (З)), Корніленко («Дніпро»), Коритько й Гаєв (обидва — «Чорноморець»), а останнього замінив ще один легіонер з «МЗ» Кашевський. Албанці ледь не втримали нічию в матчі з голландцями в тому числі за участі Цуррі й Далкку (обидва — «Ворскла») та Булку («Кривбас»; вийшов на заміну на 83–й хв.).

В’ячеслав ЛАШУК

Чемпіонат Європи–2008. Відбірковий турнір

Група А

Фінляндія — Польща — 0:0

Португалія — Сербія — 1:1 (Саброса, 11 — Іванович, 88)

Казахстан — Бельгія — 2:2 (Бяков, 39; Смаков, 77 (пен.) — Герертс, 13; Міральяс, 24)

Група С

Норвегія — Греція — 2:2 (Кар’ю, 15; Ріїсе, 39 — Кіріакос 7, 30)

Боснія і Герцеговина — Молдова — 0:1 (Бугаєв, 22)

Туреччина — Угорщина — 3:0 (Юнал, 68; Ауреліо, 72; Халіл Алтинтоп, 90; вилучення: Геро, 63 (У))

Група D

Словаччина — Уельс — 2:5 (Мінтал, 12, 57 — Іствуд, 22; Белламі 34, 41; Дюріца, 78 (у свої ворота); Девіс, 90)

Чехія — Ірландія — 1:0 (Янкуловськи, 15)

Кіпр — Сан–Марино — 3:0 (Макрідіс, 15; Алонефтіс 41, 90)

Група Е

Англія — Росія — 3:0 (Оуен, 7, 31; Р.Фердинанд, 84)

Андорра — Хорватія — 0:6 (Срна, 34, Петрич, 38, 44; Кранчар, 49; Едуардо, 55; Ракітін, 64; вилучення: Х. Гарсіа, 77 (А))

Македонія — Естонія — 1:1 (Мазнув, 30 — Піройа, 17)

Група F

Ісландія — Півн. Ірландія — 2:1 (Ар. Бйорнссон 6; Гіллеспі, 90 (у свої ворота) — Хілі, 72 (пен.))

Іспанія — Латвія — 2:0 (Хаві, 13; Торрес, 86)

Данія — Ліхтенштейн — 4:0 (Норстранн, 3, 36; Лаурсен, 12; Томассон, 18)

Група G

Словенія — Білорусь — 1:0 (Лаврич, 3 (пен.); вилучення: Радьков, 70 (Б))

Албанія — Голландія — 0:1 (ван Ністелрой, 90; вилучення: Кана, 87 (А))

Болгарія — Люксембург — 3:0 (Бербатов, 27, 28; М. Петров 54 (пен.))

Товариські матчі

Азербайджан — Грузія — 1:1 (Субашич, 45 — Татанашвілі, 48), Мальта — Вірменія — 0:1 (Восканян, 26), Німеччина — Румунія — 3:1 (Снайдер, 42; Одонкор, 65; Подольски, 82 — Гоян, 3).