Майбутнє починається

Майбутнє починається

Напередодні свята першого дзвоника державні нагороди з рук Президента отримали переможці всеукраїнського конкурсу «Учитель року — 2007». Вітаючи педагогів з почесним званням «Заслужений вчитель України», Віктор Ющенко подякував їм за невтомну працю і пообіцяв, що держава дбатиме про вчителів, оскільки вони — «творять майбутнє цілих поколінь нашої нації». А тому, наголосив він, сьогодні, як ніколи, є актуальним питання утвердження високого статусу українського вчителя і забезпечення гідного рівня його заробітної плати. «Освіта має стати пріоритетом держави, — заявив Президент під час зустрічі з освітянами. — Вона потребує комплексної реформи. Зокрема, що стосується впровадження нової системи оцінювання учнів і студентів. Насамперед, йдеться про систему незалежного тестування. Конкурс гаманців ми повинні замінити конкурсом знань. Також необхідно здійснити невідкладні системні кроки, які дозволять завершити комп’ютеризацію усіх українських шкіл».

Землю — селянам

Землю — селянам

Рішення, яким Бориспільський міськрайонний суд визнав незаконними акти на право власності на землю близько 400 селян, саме є незаконним. Такий вердикт прийняв апеляційний суд міста Києва. Нагадаємо, суддя Бориспільського суду М. Корнієць 5 та 22 березня 2007 року прийняв три постанови, якими у місцевих селян було відібрано земельні паї загальною площею понад тисячу гектарів.

«Справа лікарів»

«Справа лікарів»

Столична влада, яка зі скандалом призначила «свого» директора Київській міській стоматологічній поліклініці, не вигадала нічого кращого, як представити лікарям їхнього нового шефа, не чекаючи на відповідне рішення суду. Чиновники не знайшли для цього «знайомства» кращої дати, ніж 1 вересня. Тож коли чепурні діти з букетами прямували до школи на свято першого дзвоника, делегація на чолі з заступником голови КМДА Іреною Кільчицькою сунула до стоматполіклініки — без букетів, але зі службовим собакою. Песик належав охоронцям, які супроводжували процесію, і мусив наводити страх на медиків.

170 тисяч гривень і до суду

170 тисяч гривень і до суду

Покарання у вигляді штрафу за незаконне знищення частини оборонного комплексу історико­архітектурної пам’ятки «Київська фортеця» — такий висновок фахівців, які розслідували, хто ж винен у руйнації культурної спадщини столиці. Однак, за словами голови управління Руслана Кухаренка, навіть це не може покрити збитку, якого завдано державі внаслідок «нахабних дій». Порушення Закону «Про охорону культурної спадщини» тягне за собою і кримінальну відповідальність. А тому наразі управління культурної спадщини планує подати позов до суду.

«Шишка» для Віри Іванівни

«Шишка» для Віри Іванівни

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

З Білої Церкви до Віри Ульянченко завітала багатодітна родина Бондар, яка виховує 17 дітей­сиріт. Їхня прийомна донька Зіна виходить заміж за файного парубка з Чернівців, 25річного Василя. Перед тим як їхати, батьки заздалегідь надіслали голові Київської ОДА листа, в якому попередили про свій візит та зазначили: «Якщо з якихось причин Ви не отримаєте цього повідомлення, ми запросимо Вас через газету!».

Фонтан у полі

Фонтан у полі

У суботу рановранці співробітники приватної структури, яка охороняє трубопроводи державного управління «Полтавагазвидобування», на полі між селами Божківське та Надержинщина Полтавського району помітили фонтан газоконденсату заввишки близько двадцяти метрів. Водночас у бік автомобільної дороги Полтава—Котельва рухалася газова хмара. Викликані охоронцями фахівці згаданого управління, МНС та правоохоронці констатували: фонтан утворився після несанкціонованої, себто злочинної «врізки» в трубу. Задля цього зловмисники викопали чималеньку яму глибиною близько метра, однак після «розкорковування» труби приборкати високий тиск газоконденсату не змогли. Втікаючи, вони навіть залишили знаряддя, якими пробивали «джерело» — гумовий шланг­відвід, спеціальні пристроїщупи, акумулятори, бур, кран тощо.

Втома заліза

Втома заліза

Це сталося близько четвертої години ранку в понеділок. Із судна «Рафі», яке прибуло з Туреччини під прапором С’єрра­Леоне, на баржу вивантажували польовий шпат — різновид піску для виробництва скла. Коли шпату повантажили вже тисячу тонн, баржа, яка має 84 метри довжини і 14 ширини, дала поперечну тріщину і розламалася надвоє. Вантаж при цьому частково пішов на дно, а уламки баржі залишилися на поверхні завдяки повітрю, що залишилося всередині.

Кастетами і палицями привчають українців любити Катерину II

Кастетами і палицями привчають українців любити Катерину II

У неділю сталося те, про що публічно застерігали владу вчені–історики та провідні діячі культури України: ставити на теренах незалежної України пам’ятник російській імператриці Катерині II неприпустимо. Спроби нав’язування українцям Одещини символів чужої держави неодмінно викличуть спротив, а в подальшому — загострення до краю взаємин між різними етнічними громадами.

Всі статті рубрики