Литовський транзит

Литовський транзит

Ще донедавна в Рівному за п'ятсот доларів США можна було стати громадянином Литви. Навіть не залишаючи рідного поліського краю, отримати паспорт цієї прибалтiйської країни. Зручно? Авжеж. Проте незаконно. Бо документи оформляли не у посольстві чи консульстві, а у конторі, яка називалася Рівненський обласний молодіжний центр праці. Його співробітники займались працевлаштуванням земляків у країнах Західної Європи. Українські паспорти разом з їх власниками не дуже популярні. «У підроблені паспорти новоспечених громадян Литви «паспортисти» вклеювали фотокартки нових власників, проставляли відмітки про в'їзд в Україну і відкриття транзитних віз, — говорить Олексій Сохацький, керівник прес-центру Управління СБУ в Рівенській області. — Разом із паспортом давали клієнтам ще й «корисні» поради, як і де саме перетинати кордон з Угорщиною та Словаччиною, як дістатись до країни призначення».

Їхали китайці до Європи,

Їхали китайці до Європи,

Незвичне ДТП змушені були розбирати охоронці державних рубежів Мукачівського прикордонного загону вранці на старий Новий рік. Сталося воно біля населеного пункту Неліпіно Свалявського району Закарпатської області (це приблизно за 80 кілометрів від державного кордону). Прикордонний наряд від мобільної застави «Мукачеве» та співробітники Дорожньо-постової служби МВС України, що спільно несли службу, отримавши інформацію про аварію, поспішили на місце пригоди.

На схилах Дніпра заговорять тіні

На схилах Дніпра заговорять тіні

Уже в листопаді цьогоріч у столиці України з'явиться важлива історична пам'ятка — Державний історико-меморіальний комплекс жертв голодомору, політичних репресій та насильницьких депортацій. Зведуть меморіал на схилах Дніпра, на території Володимирської гірки. «Фахівці тривалий час обирали місце для цiєї символічної споруди, — каже заступник Київської міської державної адміністрації Іван Фоменко. — Розглядалося кілька десятків варіантів: і територія Лук'янівського цвинтаря, і район Повітрофлотського проспекту, і місце поблизу Києво-Печерської лаври. Однак ми дійшли висновку, що найкраще місце для такого меморіалу — схили Дніпра». Розпорядження про створення меморіалу жертвам голодомору днями підписав Київський голова Олександр Омельченко. До цього, нагадаємо, подібні укази та розпорядження про відзначення 70-ї річниці голодомору видали Президент України та Кабмін.

І Симоненко починав з газети

І Симоненко починав з газети

Цю книгу було презентовано в щойно відкритому інформаційному центрі Черкаської обласної соціально-економічної газети «Нова Доба», зусиллями якої й було реалізовано цю добру задумку. У довіднику зібрано біографічні дані на 600 журналістів, які з 1954 року по 2004-й писали історію Шевченкового краю. Чільне місце на сторінках книги відведено поету Василю Симоненку, який свого часу працював у газетах «Молодь Черкащини» та «Черкаський край».

Різдвяна різанина

Різдвяна різанина

Того дня перед працівниками ЖЕКу, котрі зазирнули в колодязь теплотраси в дворі одного з будинків по проспекті Миру в Чернігові, постала жахлива картина. На дні колодязя лежали розчленовані частини людського тіла. Негайно на місце знахідки виїхала оперативно-слідча група на чолі з керівництвом міліції і прокуратури області. За словами начальника міськвідділу внутрішніх справ Чернігова підполковника міліції Дмитра Шевчука, після опитування усіх мешканців прилеглих будинків вдалося отримати інформацію про те, що в одній з квартир напередодні Різдва було чути бійки і людські крики. Це дало змогу слідчій групи досить швидко встановити особу вбитого — ним виявився безробітний житель Чернігова 1967 року народження Н. — і коло його знайомих, що дозволило протягом одного дня затримати підозрюваних у вбивстві.

Скрипка грає — голос має...

Скрипка грає — голос має...

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Музична культура світу знає багато майстрів віртуозної гри на скрипці. Але серед цієї великої когорти талановитих митців виділяється ім'я неперевершеного італійця Нікколо Паганіні. Час рікою пливе, і на музичному олімпі з'являються все нові і нові імена. Давид Ойстрах, Леонід Кaган, Олег Коган, Ліана Ісакадзе, Богодар Которович... Цей список можна продовжувати далі, бо їм на зміну приходять нові молоді таланти.

Колесами по ставці

Колесами по ставці

Пообіцявши провести демонстрацію на колесах, профспілка приватних таксистів міста Рівне зовсім і не думала жартувати. Адже коментар начальника міської податкової інспекції Михайла Калитюка для представників ЗМІ, який послідував за заявою перевізників, засвідчив, що влада обласного центру не має реального уявлення про умови їхньої роботи. Бо головний податківець міста назвав абсолютно нереальну кількість викликів, яку нібито обслуговують приватні таксисти, — від 60 до 90 на добу.

Врятувала куртка

Врятувала куртка

Він вирішив перейти річку по льоду, хоч пішохідний міст був поруч. Біля опори цього мосту крига під ним проламалася.
Не будемо міркувати, чому діти часто роблять саме те, що їм забороняють робити чи просто суворо попереджають, що робити цього не варто. Напевне ж, і десятирічний Микола чув не раз, що переходити річку по кризі небезпечно. Тим більше, якщо крига ще не зміцніла. Бо хоча того дня мороз спустив ртутного стовпчика до десяти градусів, але справжніх зимових холодів ще не було. Отож хлопчик пірнув у холодну воду.

Львів «помолодшав» на сто мільйонів

Львів «помолодшав» на сто мільйонів

Більше ста мільйонів гривень освоєно у Львові у рамках програми комплексного збереження центральної історичної частини міста, яка входить до Світової спадщини ЮНЕСКО. На виконання Комплексної програми збереження історичної забудови міста Львова 1998—2007 років загалом було передбачено 131,5 мільйона гривень, з яких з Держбюджету — 67,6 мільйона. Як зазначив на засіданні міськвиконкому заступник начальника управління капітального будівництва Львівського міськвиконкому Петро Хаба, ця сума встановлена в цінах 1997 року. Із врахуванням індексації в нинішніх цінах ця сума зросла до 242,3 мільйона гривень, з держбюджету відповідно — до 134,7 мільйона.

Грант для «Школи мам»

Грант для «Школи мам»

Серед 45 проектів організацій з різних областей України, які брали участь у конкурсі Євросоюзу «Розвиток громадянського суспільства у вибраних регіонах України», увагу фахівців привернув проект рівненського Центру свідомого батьківства «Школа мам», спрямований на підвищення ефективності соціальних послуг, пов'язаних з обслуговуванням жінок у допологовий, пологовий і післяпологовий період.

Куля — дура, особливо якщо вона з Уралу

Куля — дура, особливо якщо вона з Уралу

Зайву роботу довелося виконувати оперативникам Управління СБУ в Луганській області. Хоча — як подивитися...
Наші підрозділи спеціального призначення укомплектовані сьогодні дуже непогано. Причому не лише стрілецькою зброєю та боєприпасами, а й засобами так званого балістичного захисту. Тобто бронежилетами та спеціальними шоломами. Останні в Україні — на рівні світових стандартів, якщо не вище — випускає науково-виробниче підприємство «Темп-3000» в Ірпені Київської області. Шоломи ці виготовлені не з броневої сталі, а з полімерного матеріалу — кевлару. Застосування новітніх технологій дозволило зробити шоломи не лише легшими за сталеві, а й більш міцними.

Всі статті рубрики