Не кажи «Гооп», поки не вступиш

Не кажи «Гооп», поки не вступиш

Перша зустріч Костянтина Грищенка з новим Генеральним секретарем НАТО, голландцем Яапом де Гооп Схеффером, відбулася під час робочого візиту українського міністра закордонних справ до Бельгії, у столиці якої й базується штаб-квартира Північноатлантичного альянсу. Міністр Грищенко, як передає УНІАН, пообіцяв, що цьогоріч Україна приділятиме особливу увагу співпраці з НАТО, і поінформував Генсека про підготовку проекту цільового Плану дій Україна — НАТО, який знаходиться вже на завершальній стадії. Також Грищенко передав Схефферу запрошення від Президента Леоніда Кучми відвідати Київ.

Туркменбаші в «Кольчузі»

Туркменбаші в «Кольчузі»

Виявляється, одним iз покупців українських, на сьогодні вже скандально відомих, радіолокаційних установок протиповітряної розвідки «Кольчуга» є Туркменістан. Нещодавно Туркменбаші придбав для захисту неба своєї вітчизни дві «Кольчуги», а крім того, ще й два прикордонних катери — «Калкан» та «Гриф».

«Приборкувачі» біля Тигру

«Приборкувачі» біля  Тигру

Під час позавчорашнього протистояння між силовиками та демонстрантами в Ель-Куті постраждало 11 іракців. Як інформує прес-служба Міністерства оборони України, «за попередніми даними, загалом у результаті протиправних дій екстремістських елементів постраждало п'ятеро поліцейських та шестеро демонстрантів, троє з яких загинули». «Силами правоохоронців затримано 19 іракців, які застосовували зброю проти поліції», — повідомив кореспонденту «УМ» представник прес-служби Андріян Галач. Українські військові намагаються відмежуватися від силового протистояння в Ель-Куті — принаймні в кожному офіційному повідомленні відомства Євгена Марчука наголошується в основному на сутичках між місцевим населенням та іракською поліцією. Таке враження, що гранати, каміння та інші бойові засоби, якими користується розлючена юрба, просто дивом оминають українців, котрі охороняють адміністративну будівлю, і поцілюють винятково в іракських правоохоронців. Але як би там не було, Міноборони настійливо підкреслює: постраждалих серед українських миротворців немає.

Ранок починається з теракту

Ранок починається з теракту

Вчора о 8.30 за місцевим часом в іракському місті Баакуба, яке розташоване на північний схід від Багдада, стався черговий замах на відділення місцевої поліції. Теракт було здійснено «традиційно» — самогубця використав начинену вибухівкою машину, повідомила агенція «Рейтер» з посиланням на свідків інциденту. Окрім самого камікадзе, загинули ще щонайменше дві особи, а 29 отримали поранення. Серед поранених — 14 поліцейських.

«ПАЗик»-перевертень

«ПАЗик»-перевертень

У черговий раз вітчизняний громадський транспорт підтвердив свою «екстремальність»: у вівторок у Донецькій області перекинувся рейсовий автобус. На щастя, обійшлося без жертв, але внаслідок «піке» постраждало 8 із 20 пасажирів автобуса. Троє наразі перебувають у міській лікарні №1 Макіївки. Як повідомив «УМ» заступник головного лікаря цієї лікарні Олександр Перепелиця, найбільше постраждало троє пасажирок: дві бабусі отримали черепно-мозкові травми, а 35-річній жінці поставили страшний діагноз — перелом хребта.

Буря в Бучі

Буря в Бучі

Медсестра дитячого санаторію психоневрологічного типу «Дружний», що в Бучі на Київщині, Наталя Климівна Чайка прокинулася позаминулої ночі, відчувши запах диму. Коли кинулась оглядати приміщення, помітила, що чадить з-під зачинених дверей кімнати на першому поверсі — там виявився осередок пожежі. Діти тим часом спали поверхом вище. Жінки — 66-річна Наталя Чайка та 48-річна Галина Садова — самотужки почали виводити дітей (а їх було 23) з палаючого корпусу санаторію металевою драбиною, що підіймалася із землі на другий поверх. Про шоковий стан малих (у санаторії лікуються діти шкільного віку) говорити не доводиться: двоє дівчаткок 12 та 13 років, розбивши скло, вистрибнули з вікна другого поверху — вони найбільше постраждали з усіх дітей, поламавши ноги. Десятеро дітлахів віком від 6 до 13 років госпіталізовано до Київської дитячої лікарні «Охматдит». «Усі діти мають інгаляційні порушення через отруєння чадним газом легкого ступеня, — розповів «УМ» завідувач токсикологічного відділення лікарні, в яке доставили дітей, Борис Шеман. — Наразі діти почуваються добре, щоправда, усі в шоці від пережитого». Потрапили на лікарняні ліжка і рятівниці дітей — медсестра Наталя Чайка та санітарка Галина Садова госпіталізовані до опікового відділення Київської обласної лікарні з опіками тіла 2—3 ступенів та отруєнням чадним газом.

Літак, який не дожив до пенсії

Літак, який не дожив до пенсії

Позавчора ввечері розбився під час посадки в аеропорту Ташкента літак Як-40 з п'ятьма членами екіпажу та 32 пасажирами на борту. Всі 37 осіб загинули. Серед жертв катастрофи — голова місії ООН в Узбекистані, 56-річний австралієць Річард Конрой, співробітник гуманітарної організації зі США Річард Пеннер та двоє громадян Афганістану. Українське МЗС запевняє, що серед загиблих немає громадян України.

Всі статті рубрики