Норму виконали

12.12.2006

Олег Лісогор став 11-разовим чемпіоном Європи.

Перший безмедальний для українців день континентальної першості у 25-метровому басейні в Гельсінкі дещо насторожував. Але дарма. У наступні три дні наші плавці зібрали повний букет відзнак різного гатунку, причому порадували як лідери команди, так і молоді надії. Загалом в активі збірної України три золоті, чотири срібні й одна бронзова нагороди. Щоправда, не обійшлося й без розчарувань.

Олег Лісогор знову підтвердив, що у Старому світі рівних йому немає: король брасу виграв дві дистанції своїм улюбленим стилем. На 50-метрівці 27-річний броварчанин встановив рекорд чемпіонатів (26,50 сек.), а на дистанції 100 метрів (58,14) аж на півсекунди випередив співвітчизника Валерія Димо (21-річному киянину дісталося «срібло»). А от на 200-метрівці Димо виявився кращим за Лісогора, щоправда, обидва на п'єдестал не потрапили — четверта й п'ята позиції. Однак дві медалі дозволили Олегу стати вже 11-разовим (!) чемпіоном континенту.

Рекордсменкою ж за кількістю сходжень на п'єдестал у Фінляндії з-поміж українських плавців стала Ірина Амшеннікова. У п'ятницю 20-річна запоріжанка стала третьою у фінальному запливі на 100 метрів на спині (59,03), поступившись француженці Манауду (57,87) і німкені Бушшульте (58,20; 18-річна харків'янка Катерина Зубкова фінішувала тут шостою — 59,47). У суботу на дистанції 50 м Амшеннікова (27,44) програла лише рекордсменці Європи Янін Піч із Німеччини (27,32), а Зубкова показала п'ятий результат (27,63). І в неділю у фіналі на 200 метрів запоріжанка з результатом 2.04,57 поступилася лише одній спортсменці — француженці Барон (2.04,08), яка одразу на 15 сотих покращила найвище європейське досягнення.

Приємним сюрпризом стала срібна медаль 19-річної донеччанки Ганни Дзеркаль, яка на 100-метрівці комплексним плаванням лише п'ять сотих програла господарці змагань Ганні-Марії Сеппала (1.00,45). Виходить, поки Клочкова готується до чемпіонату світу, у неї підростає гідна зміна, зростає конкуренція у національній команді.

В останній день змагань нарешті підтвердила вірність своїм словам 18-річна Ганна Хлистунова. Дівчина з Рівного на дистанції 100 м брасом хоч і йшла тривалий час позаду трійки лідерок, але зрештою перемогла з новим рекордом чемпіонатів Європи (1.05,73), ледь не на секунду випередивши британку Балфур. Хлистунова переписала, відповідно, й краще досягнення України, яке ще в 1998 році встановила Світлана Бондаренко.

У неділю за крок до п'єдесталу зупинилася наша четвірка у видовищній чоловічій естафеті 4х50 м вільним стилем. Волинець, Лісогор, Сердінов, Єгошин програли командам Швеції (світовий рекорд), Франції й Голландії.

Дещо більшого очікували від Сергія Бреуса, який був лише сьомий на 50 м батерфляєм — так само, як Андрій Сердінов на 100 м, а Сергій Адвена на 200 м «метеликом».