14.06.2006

Плавання

У Барселоні відбувся третій, заключний тур серії «Маре Нострум». Україну представляло четверо плавців, і всі вони здобули нагороди. Майстер батерфляю Андрій Сердінов із Дніпропетровська виграв «золото» на 100-метрівці та «срібло» - на удвічі меншій дистанції. Брасист Олег Лісогор, навпаки, записав собі в актив 50 метрiв та фінішував другим на стометрівці. Яна Клочкова перемогла у 200-метровому запливі комплексом, а броварчанин Андрій Олійник узяв дві «бронзи» в запливах на спині (50 та 100 м). За підсумками трьох етапів «Маре Нострум» Лісогор став четвертим у загальному заліку, а Сердінов - 20-м.

Художня гімнастика

Хоч скільки б Кабаєва гуляла, а варто їй вийти на килим, і вона стає першою в «абсолюті». Чи росіянка така унікальна, чи в цьому виді спорту справді існує проросійське суддівство, вирішувати не нам. В Ізраїлі, де відбувся 7-й етап серії «Гран-прі», Аліні Кабаєвій віддали перемогу з феноменальним результатом - 99,100. Для порівняння: у її співвітчизниці Віри Сесіної друге місце із сумою балів 69,025. «Бронзу» здобула білоруска Юлія Жукова - 67, 975, яка незначно випередила українку Ганну Безсонову (у нашої грації 67,250), ще одну росіянку Ольгу Капранову (66,775) та нашу співвітчизницю Наталію Годунко (66,175).

У окремих вправах Кабаєва уже не була настільки недосяжною.

Скакалка: Безсонова - 17,550; Сесіна - 17,200; Годунко - 17,175; Кабаєва - 16, 975. М'яч: Жукова - 17,650; Сесіна - 17,525; Кабаєва - 17,400; Безсонова - 17,150. Булави: Кабаєва - 17,775; Капранова - 17,750; Безсонова - 17,325. Стрічка: Сесіна - 17,450; Кабаєва -16,650; Різенсон (Ізраїль) - 16,475; Безсонова - 16,425.

Вітрильний спорт

На Київському морі  відбулася найпрестижніша національна регата «Кубок Вадима Гетьмана». Сьомий сезон вітрильних перегонів було відзначено нововведеннями, які, на думку організаторів, дадуть поштовх для стрімкого розвитку українського вітрильного спорту. Так, уперше було прийнято кодекс класифікації яхтсменів для екіпажів, які змагаються за «Кубок Гетьмана», та систему гандикапів у рамках «Інноваційного Кубка».

У цьому році вперше за історію Кубка було проведено п'ять видів змагань: змагання на «Кубок Гетьмана» серед крейсерсько-перегонових із перегоновим балом до 6,10, змагання серед яхт різних класів за «Інноваційний приз», змагання катамаранів на «Український Кубок класів Топкат», змагання юних спортсменів на швертботах на зразок «Оптиміст», а також змагання судномоделістів. Головний приз - «Кубок Вадима Гетьмана», як і минулого року, здобув екіпаж яхти «Океан» під керівництвом Олександра Казнодія. Подробиці змагань пам'яті «батька» фінансової системи України - у наступному номері «УМ».

НХЛ. Кубок Стенлі. Фінал (серія до 4 перемог): «Кароліна» - «Едмонтон» - 5:0 (Ледд, Каберле, Стіллман, Уейт, Реккі). «Едмонтон» - «Кароліна» - 2:1 (Горкофф, Р.Сміт - Бріндамор), «Едмонтон» - «Кароліна» - 1:2 (Самсонов - Стіллман, Реккі). Рахунок серії - 1:3. Таким чином, «Кароліні херікейнз», у складі якої виступає екс-киянин Антон Бабчук, до свого першого Кубка Стенлі залишилося здобути одну перемогу.

НБА. «Плей-оф». Фінал (серія до 4 перемог): «Даллас» - «Маямі» - 90:80 (Террі (32), Новіцьки (26 + 10 підборів) - Уейд (28), Ш.О'Ніл, Е.Уокер (по - 17)) і 99:85 (Новіцьки (26 + 16 підборів), Стекхаус (19), Террі (16) - Уейд (23), Уокер (20)). Серія - 2:0.