Спiкер у колiї координатора

Спiкер у колiї координатора

Позавчора по обіді Голова Верховної Ради Володимир Литвин провів прес-конференцію, на якій заявив, що якщо парламент не проведе політреформи, то майбутні президентські вибори проходитимуть у жорсткій політичній боротьбі («Якщо ми цього не зробимо, протистояння нам забезпечене»). На переконання Литвина, політична реформа повинна розосередити владу і створити збалансовану систему відносин між усіма її гілками. Проте на заваді цим благородним намірам можуть стати високі рейтинги деяких кандидатів у президенти, котрі несуть у собі спокусу перехопити у спадок повноваження владної «надлюдини» — Леоніда Кучми.

Україна—2010: лише в ній Президента обиратимуть депутати?

Україна—2010: лише в ній Президента обиратимуть депутати?

Конституційна, чи «політична», як її називає Президент, реформа, явно «загрузла». Після відверто провокативного доповнення у вигляді пропозиції обирати главу держави в парламенті й позитивного висновку Конституційного Суду по цьому суперечливому щодо Основного закону пункту ймовірність того, що жодних позитивних змін від «реформаторства по-більшовицькому» чекати не варто, зросла стократ. Оскільки реформа таки потрібна, а для її проведення потрібні депутатські голоси, парламентарії спробували розробити компромісний варіант проекту змін до Конституції. Як повідомив в ефірі програми «Час» «5-го каналу» лідер Соцпартії Олександр Мороз, робота над цим проектом уже фактично завершена.

І хочеться, й колеться, і «Папа» не велить?

І хочеться, й колеться, і «Папа» не велить?

Є в наших північних сусідів дуже життєва приказка: «Лиха беда начало». Схоже, «більшовикам» українського парламенту вона дуже до вподоби, бо після вдалого «обміну» з комуністами («червоні» голоси за призначення Геннадія Васильєва Генпрокурором — на його ще тепленьке крісло першого віце-спікера для компартійного Адама Мартинюка) у них просто руки засвербіли посадити у президію ВР ще когось «новенького». Власне, в однієї дуже прихильної до троянд партії вони (руки) сверблять уже давно — ще відтоді, як колишній заступник голови СДПУ(о) Олександр Зінченко вийшов спершу з усіх «об'єднаних» керівних органів, а потім і з партії взагалі. Есдеки, як уже розповідала «УМ», ще з місяць тому почали збирати підписи за відкликання свого екс-протеже з посади віце-спікера, але, крім СДПУ(о), жодна фракція особливої активності в цьому питанні досі не проявляла.

В.П.П. без НДП?

В.П.П. без НДП?

Як уже писала «УМ», після минулотижневого виходу із фракції Народно-демократичної партії Олександра Карпова над «двічі народними» нависла загроза розпаду. Чотирнадцятим (а саме стільки потрібно для існування фракції) нардепом від НДП є «злісний сумісник», міністр Кабінету Міністрів Анатолій Толстоухов, якого регламентний комітет рекомендує позбавити мандата в судовому порядку. Нещодавно Толстоухов заявив, що «не тримається за мандат», а хоче максимально відстрочити складення своїх депутатських повноважень, аби пролонгувати діяльність НДП.

Шеварднадзе у Львові

Шеварднадзе у Львові

За словами народного депутата Ярослава Кендзьора, понад 78 відсотків львів'ян готові проголосувати за відставку міського голови Львова Любомира Буняка. Теперішній мер Львова, на переконання нардепа, виявив цілковиту безпорадність при вирішенні господарських проблем, створив численні конфлікти із студентами, освітянами, таксистами, іншими соціальними групами громадян. Тому «Наша Україна», яка має дві третини депутатських голосів у міськраді, повинна ініціювати та очолити процес відставки Буняка, котрий, вважає Кендзьор, має «взяти приклад із Шеварднадзе».

Всі статті рубрики