БАСКЕТБОЛЬНА МОЗАЇКА

04.05.2006
Україна

Чоловіча суперліга. Чвертьфінали. Перші матчі серій до двох перемог: «Хімік» — «Миколаїв» — 81:66, «Київ» — «Сумихімпром» — 100:71, «Азовмаш» — «Кривбасбаскет» — 78:64, «Дніпро» — «Черкаські мавпи» — 82:73.

У перших матчах на вибування сенсацій не сталося: вищі за підсумками регулярного чемпіонату команди здобули перемоги на своїх майданчиках. Хіба що криворіжці в Маріуполі налякали фанів «Азовмашу», ведучи всередині другої чверті 37:24. Але команда Рімаса Гірскіса оговталася від стартового шоку і довела свою перевагу над восьмим колективом ліги. Варто додати також, що «Мавпи» залишилися дуже незадоволені упередженістю арбітрів: у останній чверті не грали через перебір фолів одразу четверо провідних баскетболістів черкаського клубу. При цьому напередодні гри керівництво команди просило ФБУ замінити бригаду суддів, які виявили свою упередженість до «Мавп» упродовж сезону. Дарма.

НБА

«Плей-оф». Чвертьфінали у конференціях (серії до 4 перемог). Схід: «Індіана» — «Нью-Джерсі» — 88:97, 86:92 (серія — 2:3), «Чикаго» — «Маямі» — 93:87, 78:92 (2:3), «Клівленд» — «Вашингтон» — 97:96, 96:106 (2:2), «Мілуокі» — «Детройт» — 124:104 (1:2). Захід: «Денвер» — «Кліпперз» — 86:100, 83:101 (1:4), «Мемфіс» — «Даллас» — 89:94 ОТ, 76:102 (0:4), «Сакраменто» — «Сан-Антоніо» — 94:93, 102:84, 98:109 (2:3), «Лейкерз» — «Фінікс» — 99:92, 99:98 ОТ, 97:114 (3:2).

Українець Віталій Потапенко виходив на майданчик у складі «Сакраменто кінгз» у двох матчах, але жодного очка за 4 хвилини так і не набрав.

Наразі ж лише дві команди (і обидві — із Західної конференції) пробилися до чвертьфіналів — «Даллас» німця Дірка Новіцьки й «Лос-Анджелес кліпперз».

Євроліга УЛЄБ

У столиці Чехії відбувся розіграш останнього в цьому році й найпочеснішого єврокубкового трофею. Після багаторазових спроб виграти Євролігу московський ЦСКА під керівництвом італійського тренера Етторе Мессіни таки досяг свого. Цей успіх армійців на євроарені став для них першим за 35 років. Найціннішим гравцем фіналу став грецький легіонер ЦСКА Теодорас Папалукас, який набрав 18 очок і зробив 7 передач.

«Фінал чотирьох» (Прага)

Півфінали: «Маккабі» (Т-А, Ізраїль) — «Таугрес» (Іспанія) — 85:70, ЦСКА (Росія) — «Барселона» (Іспанія) — 84:75.

За третє місце: «Барселона» — «Таугрес» — 82:87.

Фінал: «Маккабі» — ЦСКА — 69:73 (18:18, 17:12, 14:18, 24:21).