Народжені грати на двох сценах

Народжені грати на двох сценах

Кіно й політика схожі тим, що їхні головні гравці мають найбільші глядацькі аудиторії, і ці гравці з обох сцен намагаються переконати простих людей у правдивості створюваних ними «світів ілюзій». Ясна річ, у змаганні двох гігантів впливу на громадську думку першість належить політиці, оскільки саме політики мають найдієвіші важелі впливу на суспільство. Тому не дивно, що окремі люди кіно, бажаючи не лише промовляти до мас, а й реально керувати ними, йдуть у політику.

Гленда Джексон: «Оскароносна» акторка — «рожева» депутатка

Гленда Джексон: «Оскароносна» акторка — «рожева» депутатка

Британський парламент єдиний у світі може похвалитися тим, що до його складу входить дворазова лауреатка «Оскара» та володарка багатьох інших престижних нагород у галузі кіно та театру. Гленда Джексон, маючи репутацію однієї з найкращих англійських актрис ХХ століття, у 1992 році оголосила про припинення акторської кар'єри й перейшла в політику — стала депутатом Палати громад британського парламенту від лондонського району Гемпстед. Феміністські та соціалістичні переконання виявилися для цієї жінки важливішими за сценічну славу. Джексон ніколи не боялася відстоювати свої погляди й виступала проти урядових рішень навіть із найважливіших питань.

Шон Коннері: Шотландія назавжди

Шон Коннері: Шотландія назавжди

Загальновідомим фактом є те, що славетний британський актор Шон Коннері з 16 років має на лівому плечі два татуювання. Одне з написом «Мама і тато», інше — «Шотландія назавжди». Менш відомо, що в 2003 року Коннері проголосив: не повернуся додому, доки Шотландія не стане незалежною. 75-річний актор сподівається, що це станеться ще за його життя. А наразі у вільний від зйомок час він мешкає «у вигнанні»: поперемінно у своїх будинках в курортному іспанському містечку Марбелья та на Багамських островах.

Арнольд Шварценеггер: Одружений із політикою

Арнольд Шварценеггер: Одружений із політикою

Немає жодної потреби представляти Арнольда Шварценеггера як актора — небагатослівну зірку бойовиків та «екшенів». А ось його рішення перервати успішну акторську кар'єру й балотуватися на посаду губернатора Каліфорнії викликало великий подив і потребує пояснень. Найімовірнішим із них є те, що «залізний Арні» просто «одружився» з політикою, оскільки матір'ю його чотирьох дітей є Марія Шрайвер, представниця політичного клану Кеннеді — найстарішого та найпотужнішого у США. Шварценеггер був просто зобов'язаний продовжувати традиції клану, який у результаті низки трагічних подій втратив кількох своїх чільних представників. З іншого боку, Кеннеді завжди були демократами, а Арнольд потрапив у табір республіканців. Це, певно, пояснюється консервативним вихованням та традиціями, які теперішній керівник найбагатшого штату США виніс зі своєї родини. Адже він є сином австрійського поліцейського.

Всі статті рубрики