«Продажні» політики

17.03.2006
«Продажні» політики

Художниця Ірина Киршина і її «політичні діти». (Володимира СТАДНИКА.)

      У житті всі вони надзвичайно різні, а тут мають багато спільного — 50 сантиметрів «зросту», волосся з ниток, обличчя — розмальовані. Йдеться про ексклюзивну колекцію ляльок відомих українських політиків, що її презентував Клуб ділових жінок України Modus Vivendi. Усіх тринадцятьох — Віктора Ющенка, Леоніда Кучму, Леоніда Кравчука, Юлію Тимошенко, Олександра Мороза, Володимира Литвина, Нестора Шуфрича, Ріната Ахметова, Григорія Суркіса, Віктора Пінчука, Інну Богословську, Віктора Януковича, Михайла Поплавського — виліпили з пап'є-маше. Працювали над ляльками три місяці: спеціально шили одяг, розмальовували, замість волосся вставляли нитки.

      «Нам не робили жодних замовлень, ми обрали тих політиків, які найбільше засвітилися на політичному небосхилі (зараз «напрошується» ще один образ — Наталія Вітренко, якщо художник встигне до аукціону, то обов'язково «зробимо» її такою собі комісаршею у червоних штанях). Не використати передвиборчу агітацію для благодійних зборів було б просто нерозумно, тим більше зараз усе так чи інакше пов'язано з політичними виборами», — розповіла «УМ» авторка проекту і відома київська рестораторка Маргарита Січкар.

      Для збереження інтриги на прес-конференцію принесли лише трьох лялькових політиків. Юлія Тимошенко постала в образі Лесі Українки. Але ця українська панночка із сумочкою у вигляді передвиборчого червоного серця (така собі леді Досконалість), на думку журналістів, вийшла дещо пихатою і манірною. Володимира Литвина художниця побачила в образі чи то третейського судді, чи римського імператора. А Леоніда Кравчука зобразили щирим українцем (!) у козацьких шароварах і з... гетьманською булавою.

      «Найбільше клопоту було з образом для Віктора Януковича, — ділиться з «УМ» Ірина Киршина, художник авторських ляльок. — Як правило, з кожним політиком виникають певні асоціації, якраз у цьому плані з Януковичем було важко «влучити в десятку». Зрештою його одягли в класичний костюм, краватку, в одній руці він тримає символ Партії регіонів, а в іншій — рогатку — натяк на бійцівську вдачу політика. Не одразу розрахувала з одягом та обличчям — довелося ляльку «переписувати», а вбрання перешивати».

      Правда, про інших лялькових героїв теж дещо вдалося дізнатися. Так, Президента України Віктора Ющенка за його прихильність до бджолярства «зробили» пасічником, Ріната Ахметова і Григорія Суркіса — фуболістами, запального Нестора Шуфрича — боксером, Михайла Поплавського — бетменом (колись у такому образі він знявся у кліпі). Побачити ж цей «Політичний парад ляльок» можна буде 24 березня на доброчинному аукціоні у розважальному комплексі «Арена». Відвідувачі тут матимуть змогу купити будь-якого «політика». До відома, стартова ціна лота — 500 доларів за ляльку. Звісно, організатори аукціону вважають, що на дійство прийдуть люди, які запросто можуть дозволити собі таки витрати. Для більшого ефекту запросили й самих прототипів ляльок. До речі, половина політиків зі своїми родичами вже пообіцяли завітати — дуже їм кортить побачити себе, своїх колег та опонентів у нетрадиційних образах. Правда, політику купувати самого себе не дозволять, проте друзі чи знайомі зможуть придбати ляльку і подарувати при нагоді «справжньому».

      На отримані під час аукціону кошти планують закупити найнеобхідніше для дитячих будинків тих регіонів України, звідки родом політичний діяч (до прикладу, кошти від продажу ляльок Ріната Ахметова та Віктора Януковича направлять у Донецький дитячий притулок). Розподіл грошей у дитячі будинки буде цілком прозорий, і кошти зможуть пожертвувати не лише потенційні «лялькові» покупці, а й усі присутні — їм роздаватимуть каталоги з адресами конкретних дитячих будинків, що потребують допомоги.

      «Ми доклали багато зусиль, аби захід не був банальним (оголосили лот і провели торги. — Авт.). Тобто під кожен ляльковий образ підібрали мелодію, хореографічні рухи, костюми, аби розкрити політика сповна, представити таким, яким його бачить народ, максимально наблизити до справжнього», — розповів Костянтин Томільченко, керівник шоу-балету Soul B.

      Як будуть розміщені лоти, учасники прес-конференції ще не знають, звичайно найпопулярніших і найдорожчих «подаватимуть» останніми. На думку Маргарити Січкар, найбільшим попитом на аукціоні користуватимуться Віктор Ющенко, Юлія Тимошенко, Володимир Литвин, Віктор Янукович, і, можливо, Рінат Ахметов.

  • Вивели на чисту воду

    Жителів сіл Троянівка та Бірки, що в Зіньківському районі, обурив той факт, що приватне підприємство «Картопля Полтавщини», яке веде господарську діяльність, зокрема й на території Бірківської сільської ради, розорало орендовані землі площею 28,7 гектара, які були луками, оскільки розміщені безпосередньо біля річки Грунь-Ташань, iз таким прицілом, щоб вести на них інтенсивне землеробство. >>

  • Живі ліси Херсонщини

    У народі кажуть: щоб життя немарно прожити, треба збудувати дім, посадити дерево і виховати дитину. Лісівники Великокопанівського лісництва за своє життя висадили тисячі дерев. Справа ця доволі копітка: спочатку в спеціальних розплідниках вирощують саджанці для подальшої висадки, а пізніше за допомогою спеціальної машини їх висаджують у відкритий ґрунт. >>

  • На кордоні з війною

    Зазвичай тихе та спокійне курортне місто Бердянськ, що у Запорізькій області, нині активно укріплює свою оборону. І невипадково — відомий курорт розташований за кілька десятків кілометрів від буремного Донбасу. >>

  • Змiнив життя, сортуючи смiття сортуючи смiття

    34-річний Сергій Антоненко підкреслює: це не бізнес, а переконання. Йому прикро від того, що наша Україна, яка могла б бути райським куточком, настільки засмічена. Тому молодий чоловік, за першою освітою технік-механік, а за другою, вищою, — економіст-правознавець, от уже 10 років власними силами бореться за чистоту навколишнього середовища, розгрібаючи смітники. >>

  • Аж Тустань здригнулась...

    Маленьке село на межі Дрогобицького і Сколівського районів стало відоме кілька років тому завдяки фестивалю української історичної культури «Ту Стань!», хоча музей–заповідник існує вже давно, з 1994 року. Колишнє місто–фортеця виконувало важливу прикордонну місію і згадувалось як рівня Львову, Перемишлю і Галичу. Перші згадки про фортецю датуються 1340 роком.

    До Урича веде нелегка дорога. Здавалося б, якихось кілька кілометрів від відомого на всю Україну курорту Східниця, можна і пішки пройти. Але. Дорога проходить через ліс, у гiрськiй місцевості. Та й майже битий шлях зі щебнем автобаном не назвеш. Від найближчого міста, Борислава, до Урича — годину їзди. А з громадським транспортом ситуація ще гірша: автобус ходить раз на добу, дiстатись можна або пішки, або автостопом. Уздовж усього села протікає річечка, хати часто стоять на узвишшях, до них ведуть сходи. А одразу за селом починаються скелі, де колись була фортеця i, за місцевими легендами, бував сам Довбуш. За кілька років фестивалів місцеві звикли до туристів, але святкування масштабних корпоративів заможних підприємств тут ще не було. Нещодавній корпоратив начебто і не приховувався, але серед місцевих мешканців почали поширюватися чутки, а на сайті заповідника в цей день з’явилася інформація, що він закритий для відвідування з «технічних причин». До слова, жодне львівське ЗМІ і словом не згадало про грандіозне гуляння. >>

  • Тут починається ліс

    Державне підприємство «Львівський лісовий селекційно–насіннєвий центр» розташоване в селищі Брюховичі Львівської області. І це — єдине підприємство на всю країну, яке застосовує сучасні технології в насінництві. >>