ХРОНIКИ ЗНАНЬ

08.11.2005
Економістів надто багато

      Саме такого висновку дійшла Рахункова палата України, адже на одне місце є близько 20 претендентів. У 2004 році 245 ВНЗ випустили молодих економістів. Рахункова палата звинувачує в цьому Міністерство освіти та науки, яке не має чіткої маркетингової стратегії та дозволяє ВНЗ збільшувати квоти на підготовку тих спеціалістів, чиї професії користуються популярністю серед абітурієнтів на даний момент. «Зайвi» економісти державi обiйшлися у 268,7 мільйона гривень.

5 років без зарплати

      Львівські вчителі подаватимуть у Європейський суд позов проти України. Освітяни вже більше 5 років очікують на виплату боргів iз зарплати. Тим часом для вчителів Сумщини держава відправила 14 млн. гривень із заборгованих 70 мільйонів. Решту планують погасити за 5 років.

В'єтнамці оцінили

      Президент Соціалістичної Республіки В'єтнам нагородив Харківський національний економічний університет орденом Дружби за багаторічну підготовку фахівців для В'єтнаму. З 1946 року в ХНЕУ здобули вищу освіту 253 громадянина В'єтнаму.

Судді вчаться в американців...

      25 юристів і суддів з 15 регіонів України поїхали на десять днів до США в рамках програми «Відкритий світ». Учасники зможуть порівняти судові системи України та США, подивитися на «знамениту американську демократію», дізнатися більше про суд присяжних. Це друга група суддів, які їдуть до Америки від «Відкритого світу». До того у США стажувалися журналісти, члени громадських організацій, у тому числі з Комітету виборців України. З 2003 року до США з'їздило 103 особи з України.

... а освітяни у німців

      13 учителів німецької мови з Києва поїхали на два тижні до Мюнхена. Там вони удосконалюватимуть методики викладання, матимуть мовну практику, відвідуватимуть музеї та гімназії. З 1997 року 63 вчителі київських шкіл пройшли стажування за цією програмою.

НСНУ запрошує до театру

      Київський осередок НСНУ зробив «Театральний подарунок учителям». Упродовж десяти днів по 900 вчителів із кожного району міста матимуть змогу безкоштовно подивитися вистави провідних київських театрів. Додому вчителі з районів будуть змушені добиратися самотужки.

Студентський плагіат

      В Україні розроблено програму з виявлення плагіату в роботах студентів, проте не всі ВНЗ збираються її запроваджувати, адже сьогодні дипломно-курсовим бізнесом займаються не тільки студенти та лаборанти, а й викладачі. Поки що програма діє лише у Національному авіаційному університеті.

УМ поруч iз класиками

      Рядки зі статей авторів «УМ» увійшли до збірника «Поетичний синтаксис. Стилістичні фігури» Віталія Сятовця. Статті проілюстровано висловлюваннями таких класиків, як Шекспір, Шевченко, Стефаник, а також цитатами зі статей журналістів — Івана Крайнього, Валентини Клименко, Дмитра Лиховія, Андрія Багнюка, Василя Неїжмака, Ігоря Корольова.

У Росії освіту стимулюють рублем

      Найкращі школи Росії (орієнтовно 3000) отримуватимуть по мільйону рублів у рік. Матеріальну допомогу (1000 рублів щомісяця) виділять найкращим класним керівникам. А для підтримки найуспішніших учителів існуватиме 10 тисяч грантів по 100 тисяч рублів. Нагороджуватимуть також учнів — переможців олімпіад та учасників конференцій.

Студентське село

      Через критичну нестачу місць у білоруських гуртожитках Лукашенко вирішив дати наказ побудувати студентське село. Невідомо, чи будуть у селі вирощувати тварин та сільськогосподарські культури, але заплановано побудувати стадіон, тренажерний зал, кафе, дискотеки, сауни.

Вчителі побилися з учнями

      В одній зі шкіл Єгипту відбулася масова бійка між учителями та дітьми, після якої четверо учнів одержали поранення. Розпочалося все з того, що директор школи виключив трьох школярів за образи одного з учителів і знущання над ним. У відповідь велика група старшокласників пішла до директора й зажадала поновити виключених. Між учнями та викладачами розпочалася сварка, яка переросла в бійку з використанням стільців та палиць. Усе скінчилося, коли до школи прибули поліцейські підрозділи.

Американська наука відстає

      Національна академія наук США дійшла висновку, що наукове та технологічне лідерство Сполучених Штатів перебуває під загрозою. Вчителі математики США менше освічені у порівнянні зі своїми колегами в індустріально розвинених країнах світу. В результаті, математичні знання школярів країни помітно поступаються аналогічним знанням їхніх однолітків з, як мінімум, 11 країн. Щоб виправити ситуацію, Національна академія наук США закликає вкладати більше державних коштів в освіту, в наукові дослідження та надавати різні пільги інноваційним компаніям.

  • За що воюємо на Донбасі?

    У Станично-Луганському районі Луганської області, більша частина якої підпорядкована Україні, із 24 середніх шкіл усього дві школи є українськомовними. Одна з таких шкіл — Чугинська загальноосвітня І — ІІІ ступенів, де впродовж 15 останніх років навчання здійснюється винятково державною мовою. >>

  • «Ми розробили тести, здатні розпізнати справжнього вчителя»

    Останнім часом в iнтернеті з’явилися повідомлення про суперечності та недоліки, що нібито притаманні визнаному лідеру педагогічної освіти України Національному педагогічному університету імені М. П. Драгоманова, помилки, допущені його керівництвом тощо. Складається враження, що «хтось» прагне системної дискредитації вишу. >>

  • Майбутнє пам’яті

    Якою була б сьогодні Україна, якби 25 років тому на полицях наших книгарень з’явилися сотні видань про українську історію і культуру — для дітей і дорослих? А школи отримали б новенькі комплекти репродукцій картин видатних українських художників на історичну тематику, портрети знаних постатей, краєвиди природних перлин України? >>

  • «ХНУРЕреволюція»

    Міністерський аудит виявив у Харківському національному університеті радіоелектроніки багатомільйонні розтрати, у результаті чого одразу три проректори позбулися своїх посад. Але, незважаючи на сенсаційність цього повідомлення, його важко назвати фінальним акордом війни, що триває у цьому ВНЗ з осені минулого року. >>

  • Луцький уже йде на посадку?

    Максим Луцький та весь екіпаж колишніх керівників Національного авіаційного університету чекає для себе «льотної погоди». Екс-депутат ВР від Партії регіонів, екс-голова Солом’янської райдержадміністрації Києва, екс-проректор НАУ, близький товариш сановитих утікачів Дмитра Табачника та Рената Кузьміна, Луцький прагне позбутися хоча б одного «екс» — разом із чотирма колегами з керівної верхівки НАУ, звільненими в.о. ректора університету через незаконне призначення та заключення контрактів екс-ректором Миколою Куликом з перевищенням службових повноважень. >>

  • Усе почалося з Брейгеля...

    Не кожна школа може похвалитися багаторічною історією. Столична Предславинська гімназія №56 функціонує в ошатному приміщенні колись міського училища для однорічного навчання грамоти дітей малозабезпечених киян, ухвалу про створення якого прийняла Київська міська дума ще у 1902 році. >>