«Ми створимо механізми, аби спрямувати кошти від «Криворіжсталі» на користь кожного українця»

«Ми створимо механізми, аби спрямувати кошти від «Криворіжсталі» на користь кожного українця»

Перебуваючи позавчора у Харкові, Президент Віктор Ющенко дав розлогий коментар до головної події тижня (мабуть, ще й, як мінімум, місяця) і головного аукціону року — повторного продажу «Криворіжсталі». Тобто гроші грошима (а сума 24,2 млрд. грн., за словами Президента, викликала схвальний відгук навіть у російського посла Черномирдіна), але справа не тільки в них. Враховуючи нашу ментальність, українці, за словами Ющенка, отримали непомірно більше — віру в те, що ми чогось варті в сенсі національної економіки і таки немало важимо на міжнародному ринку. «Це та самодостатність, — говорить Віктор Ющенко, — яку має черпати весь український бізнес і кожен український громадянин». На думку глави держави, результати понеділкових торгів довели, що ідеали Майдану, ідеали демократії роблять найкращу послугу для прозорого, чесного ринку, оскільки від цього виграє і громадянин, і бізнес, і, зрештою, держава. «Після цього об'єкта ми будемо по-іншому дивитися на всю систему національних активів, — вважає Президент. — Ми є свідками того, як починається новітній процес капіталізації в Україні».

І не надувайте, «губернаторе», губи

І не надувайте, «губернаторе», губи

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Про те, що в середу ввечері Віктор Ющенко може оголосити список відставлених «губернаторів», заявив напередодні Прем'єр-міністр Юрій Єхануров. Власне, саме він робив главі держави відповідні подання. «Дійсно, після завершення роботи комісії, яка працювала на чолі з нашим віце-прем'єром (Романом Безсмертним. — Авт.), я надав Президенту результати цієї роботи», — розповів Єхануров у інтерв'ю телеканалу ICTV. Керівник уряду додав, що рішення можна чекати вже в середу ввечері. Подробиць він не навів, зокрема, зберіг у таємниці імена бідолашних чиновників. Це зрозуміло, бо останнє слово — за Президентом.

Битва за Київ розпочинається

Битва за Київ розпочинається

Бути депутатом Київської міської ради, фактично, не менш престижно, а інколи, можливо, й більш вигідно, ніж депутатом Верховної. Адже якщо в парламенті далеко не щоразу можна зірвати за підтримку того чи іншого закону якусь копійку, то Київрада питання, при позитивному голосуванні за кожне з яких можна безбідно дожити до самої депутатської пенсії (скажімо, щодо виділення ділянок під забудову), розглядає ледве не щодня. Про те, яким вигідним за таких розкладів є місце міського голови, немає сенсу й казати. Тож, окрім напруженої виборчої кампанії до Верховної Ради, на киян чекає не менш брудна й запальна битва «за місто».

А не оберемо — відключать газ?

А не оберемо — відключать газ?

Віктор Янукович зробив певні висновки. На такий подвиг його сподвигло хоча й «дуже коротке», але плідне спілкування з президентом Росії Володимиром Путіним. Висновки ці, до речі, стосуються, зокрема, й ситуації по газу... В тому сенсі, що якщо влада України не змінить свого ставлення до Росії як до стратегічного партнера і не повернеться до теми газового консорціуму, то «ми випадемо з того економічного пулу країн, які мають бути учасниками цього консорціуму, і та євроінтеграція, про яку ми так багато чули, виявиться порожнім звуком і популізмом». Таку думку лідер Партії регіонів висловив у прямому ефірі Одеського телебачення. Зрештою, з газом у нас таки й правда можуть бути непереливки. Не секрет, що північним сусідам, від яких Україна в цьому сенсі повністю залежна, до вподоби певні партії й не до вподоби нинішня українська влада. Тому за певної спритності рук колишній посестрі по СРСР нічого не варто маніпулювати газом так, щоб українським виборцям захотілося проголосувати так, як вигідно російській владі...

Інтелект і труд усіх обійдуть?

Інтелект і труд усіх обійдуть?

Одним із різновидів передвиборчих «трудових» об'єднань є коаліція «Трудовий союз», яка об'єднала маловідомі широкій громадськості політичні сили. Політичний блок лівого, судячи з риторики його лідерів, спрямування ставить собі за мету подолати наступного року 3-відсотковий виборчий бар'єр і потрапити до числа обраних «під купол» Верховної Ради. «ТС» називає себе «чесною і незаплямованою» політичною силою, закидаючи опонентам нездатність подолати як політичну, так і соціально-економічну кризу, корумпованість і розбрат у колись єдиній команді. Критикуючи як владу, так і опозицію, «незаплямовані» прагнуть отримати підтримку населення, яке розчарувалося у процесах, що відбуваються в державі. «Комуністична ідея в силу об'єктивних і суб'єктивних факторів дискредитувала себе, націонал-демократичну не змогли до кінця реалізувати. Тому саме «трудову» ідею ми вважаємо такою, що здатна консолідувати й об'єднати українське суспільство», — говорить лідер коаліції Михайло Сирота.

НОВИНИ ПЛЮС

НОВИНИ ПЛЮС

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Всі статті рубрики