Автомобіль. Дорога. Порошенко?

04.10.2005
Автомобіль. Дорога. Порошенко?

      У житті Петра Порошенка, очевидно, настала не найсвітліша смуга. Звинувачення в корупції, звільнення з роботи, «наїзди» у пресі й демонізація в суспільстві — таку зливу неприємностей витримає не кожен. Але на цьому перелік лих, що звалилися на голову Петра Олексійовича, не вичерпався: тепер до нього додається ще й... підозра у вбивстві. Правда, неофіційна, більше на рівні чуток. Але, від того, що у ЗМІ «на язиці», так легко не відкараскаєшся.

      Новину про те, що 25 вересня машина супроводу екс-секретаря Ради національної безпеки й оборони збила жінку, яка від отриманих травм померла на місці, спершу розтиражували сайти з відверто підмоченою ще під час президентської виборчої кампанії репутацією. З повідомлень на цих інтернет-ресурсах було досить складно збагнути, чи був у тому авто, яке вкоротило віку 26-річній жінці, сам Порошенко, чи не був, і за яких обставин трапився інцидент. Інтернет-видання Цензор.нет, наприклад, зазначає, що учасники ДТП — двоє співробітників охорони Порошенка — не залишилися на місці події для оформлення події, а «втекли разом зі своїм шефом». Так, мовляв, зазначено в матеріалах розслідування Служби безпеки, яка, за даними «Цензора», вела цю справу, оскільки співробітники МВС її «з невідомої причини» заводити не стали. Більше того, як стверджує сайт, щоб уникнути скандалу, повідомлення про цю подію за вказівкою керівництва МВС було вилучене з оперативних зведень. Тепер, за даними «Цензора», двох охоронців Порошенка заарештовано, а матеріали справи передані в Генеральну прокуратуру.

      Але значно більшого розголосу повідомлення «цензорів» набули після того, як в «Українській правді» з'явився коментар самого Петра Порошенка. Як заявляє екс-секретар РНБО, до тієї машини, яка збила жінку 25 вересня на чернігівській трасі, він відношення не має. Хоча випадок такий справді був. Як розповів «УП» Петро Олексійович, того дня він разом з родиною повертався до Києва з Чернігівської області, «де відвідав кілька монастирів». Його супроводжували двоє працівників Управління державної охорони, один із яких їхав як пасажир у міліцейському автомобілі. Ця машина їхала за авто, в якому перебував сам Порошенко, на відстані 200—300 метрів. «Це міліцейська машина, яка згідно із заходами держохорони потрібна для зв’язку та взаємодії з органами ДАІ. Там є якась радіостанція... Це міліцейська машина, але без мигалок, і за її кермом був міліціонер, а не співробітник УДО», — пояснив колишній секретар Радбезу і додав, що не замовляв цей автомобіль.

      ДТП, за словами Порошенка, трапилася вночі за межами населеного пункту, і сам він дізнався про трагедію вже тоді, коли перебував дуже далеко від того місця. «Нам перетелефонував охоронець, сказав, що трапилась ДТП, і ми повернулися за ним. Він уже відійшов від місця пригоди. Коли він сів у автомобіль, ніяких подробиць не розповів. І лише пізніше на під'їзді до Києва сказав, що загинула людина. Я сказав йому повернутися на місце ДТП і просто по-людськи передати гроші родині загиблої», — пояснив Порошенко. При цьому запевнивши, що після аварії охоронець залишив місце пригоди тільки після того, як туди «приїхала міліція, «швидка допомога» і коли тi переконалися, що людина померла». «Це ДТП, за яке несе відповідальність водій», — підкреслив екс-секретар РНБО, зазначивщи, що витік інформації з Генпрокуратури щодо цього інциденту стався з метою його дискредитації.

      Але тепер, як не дивно, питань щодо цієї історії з'явилося значно більше. Зокрема, й щодо того, чому колишній уже секретар РНБО досі користується послугами Управління державної охорони. Хоча сам Порошенко запевняє, що це відбувається на цілком законних підставах.

      З'явилася вчора й офіційна реакція на цю подію від правоохоронців. Як повідомляє Департамент громадських зв’язків Міністерства внутрішніх справ, жінка, яка була збита начебто авто з кортежу Петра Порошенка, раптово вибігла на дорогу в темну пору доби на неосвітленій ділянці автодороги та ще й у недозволеному місці, що не давало водію автомобіля «Фольксваген Пасат Б6» можливості вчасно її помітити. За фактом ДТП прокуратурою Менського району порушена та розслідується кримінальна справа, зазначає МВС. А згідно з інформацією газети «Сегодня», загибла — 26-річна Марина з міста Мена — була, до всього, ще й нетвереза. Якщо так, то її сумна доля стала вже щонайменше другим смертельним прикладом взаємозв'язку «зеленого змія», чернігівських доріг та «високопосадових» автомобілів. Адже саме на Чернігівщині два роки тому за дуже схожих обставин загинув під колесами державного авто 64-річний чоловік, який теж з'явився на дорозі раптово, поночі, у недозволеному місці й у нетверезому стані. Тільки тоді за кермом машини-вбивці сидів соратник Петра Порошенка, народний депутат і член партійної групи «Солідарність» у фракції «Наша Україна» Владислав Атрошенко, який одразу після ДТП сам викликав міліцію та «швидку». Нагадаємо, тепер пан Атрошенко — «губернатор» Чернігівської області.

  • Львовом — з колядою

    Львів, який неофіційно називають культурною столицею України, уже не один рік виборює право називатися і Різдвяною столицею. До всіх різдвяних сюрпризів цього року долучиться іще один — пасажирів львівських трамваїв та тролейбусів протягом свят будуть тішити популярні різдвяні мелодії у виконанні улюбленців не лише львів’ян, а й усіх українців — «Піккардійської терції» та Павла Табакова. >>

  • Ірина Геращенко: ЄС налаштований на асоціацію завдяки «війні» з Росією

    Перший сесійний тиждень Верховної Ради після літніх канікул почався напрочуд мирно: без бійок, без блокувань, без фізичних ексцесів і морального тиску у форматі «опозиція vs влада». Депутатів примирила Європа. Точніше, євроінтеграційний напрям, що ним крокує Україна. >>

  • Віра Ульянченко: Обласна влада ні на кого не тисне і ні перед ким не плазує

    Представляти Віру Іванівну, певно, зайве. Її ім'я й по батькові (саме так — без прізвища) говорить саме за себе ще з тих часів, коли вона була першою помічницею Віктора Ющенка на початку століття. Навіть листи до неї, як розповідає сама Ульянченко, підписують просто: «Вірі Іванівні». І доходять.
    Про те, якою впливовою вона є, як поважає її думку сам В.Ю. і як запросто вона спілкується з найбагатшими людьми України, ходять легенди. Коли глава держави призначив Віру Ульянченко керівником Київської обласної держадміністрації, багато хто сприйняв це скептично: одні висловлювали сумніви в умінні Віри Іванівни «перекваліфікуватися» з «няньки Ющенка» в «губернатори», інші іронізували, називаючи це призначення «почесним засланням» подалі від Банкової. Відтоді минув понад рік, і голоси скептиків стихли. А легенди про впливовість Віри Іванівни анітрохи не потьмяніли.
    І ще ремарка: напередодні виборів брати інтерв'ю у партійного керівника області завжди складно — воно в будь-якому разі виглядатиме «піарним». Але, зрештою, коли ж владі й звітувати про свої успіхи, як не перед виборами? Як каже правдоруб Віра Іванівна, «виборець сам повинен у всьому розібратися». До речі, найулюбленіше її слово — «безперечно». >>

  • В'ячеслав КИРИЛЕНКО: Ми змогли повернути довiру людей

    «В «України молодої» диктофони добре пишуть?» — запитав Кириленко, щойно кореспондент «УМ» переступив поріг його кабінету в партійному офісі «Нашої України». «А що, — питаю, — ви зірвали голос?». Кириленко підморгує: «Почався виборчий тур».
    Наша розмова відбулася наступного дня після того, як десант «НУНС» повернувся з першого етапу виборчого туру, який проліг через Сумщину, Полтавщину та Кіровоградщину. А днем по тому «нашоукраїнці-самбісти» мали вирушити на Дніпропетровщину. Власне, наша розмова з Кириленком і почалася з того, як він оцінює старт виборчих турне. >>

  • Андрій Шкіль: Регіони — «діти» слухняні. Але нерозумні

    Якщо «Наша Україна» до останніх передз'їздівських днів тримала інтригу з виборчим списком, то Блок Тимошенко «вистрелив» іншим. «Списочники» БЮТ лишились у своєму попередньому складі, зате присутність з-поміж 103 депутатів V скликання (яких Юлія Володимирівна за відданість і стійкість залишила при кандидатській надії) особливого гостя — президента Європейської народної партії Вілфреда Мартенса — привернула загальну увагу. Мартенс приїхав не просто так — він запросив «Батьківщину» приєднатися до клубу ЄНП. Ця подія відразу потягнула за собою обговорення ідеологічного керунку, в якому рухатиметься БЮТ, відсунувши на другий план ініціативи, з якими виступала на з'їзді Тимошенко, не кажучи вже про інший актуальний аспект — стосунки БЮТ з колегами від «Нашої України — Народної самооборони». Втім на все свій час. Час підписувати спільні угоди і час їх виконувати. Або не виконувати. Наразі помаранчеві демократи обіцяють триматися разом, а що з того вийде — побачимо після 30 вересня. Поки що про внутрішні процеси всередині Блоку Тимошенко з «УМ» говорить депутат IV—V скликань, 14-й номер у виборчому списку БЮТ Андрій Шкіль. >>

  • Замiсть авантюр та полiтичної хитростi демонструйте власне бачення розквiту країни

    Учора глава держави спілкувався з журналістами, в тому числi вже традиційно — у прямому ефірі двох національних телеканалів. Президент вкотре відійшов від офіціозу, а заодно і похмурих владних кабінетів — зустріч з представниками ЗМІ знову проходила на «зеленій галявині» секретаріату. >>