Скарби — задаром. Але на один день

Скарби — задаром. Але на один день

Навіть якщо ви не належите до тієї категорії людей, які в захопленні носяться по різних виставках і музеях і можуть відрізнити Рембрандта від Рембо, дуже рекомендую побувати завтра хоча б у Музеї води, розташованому в парку «Хрещатий» (неподалік монумента «Дружби народів»). Водно-інформаційний центр — це незвичайний музей, розташований в особливому місці: до 1939-го тут був резервуар, з якого подавали воду киянам. Завдяки цьому музею вдалося реалістично зімітувати колектори, водоспади та підземні комунікації, по яких рухається вода. В музеї можна не тільки дізнатися все про воду в її рідкому стані, а й погратися на спеціальних майданчиках, засунути руки в акваріум та погратися з товстими ручними рибками, залізти всередину гігантської мильної бульбашки та потрапити під майже справжню зливу, з громом і блискавкою, серед сонячного дня.

Дипломатичний бум

Дипломатичний бум

«Нас чекає дуже пряма та відверта розмова — представників ЗМІ просимо покинути зал», — так почалася фактично основна частина сьомої наради керівників дипломатичних представництв України за кордоном, яка триватиме з 22 по 26 серпня. Донести громадськості інформацію про перебіг наради журналісти учора могли лише із кількахвилинних протокольних записів Президента Віктора Ющенка, Прем'єра Юлії Тимошенко, спікера парламенту Володимира Литвина і глави МЗС України Бориса Тарасюка.

«Криворіжсталь» братимуть пулом?

«Криворіжсталь» братимуть пулом?

Голова Фонду держмайна Валентина Семенюк вперше досить прозоро висловилася щодо можливих нових власників «Криворіжсталі», яку виставляють на повторний конкурс. В інтерв'ю «5-му каналу» керівник приватизаційного відомства заявила, що у співвласника групи «Приват» Ігоря Коломойського є реальна можливість придбати цей металургійний комбінат. За словами пані Семенюк, банки відмовилися бути посередниками при приватизації «Криворіжсталі», отож якісь гарантії для іноземних інвесторів є менш вагомими. «Це, напевно, є сигналом, що більше представленим буде внутрішній інвестор, ніж зовнішній», — заявила Валентина Семенюк. Водночас вона зазначила, що, крім пана Коломойського, про готовність взяти участь у конкурсі заявили російські, французькі та індійські інвестори.

Українці стали мішенню в Іраку

Українці стали мішенню в Іраку

Як повідомляє прес-служба Міноборони України, 20 серпня в обід у Багдаді невідомі нападники обстріляли колону з двох автомобілів Посольства України в Іраку. Колона рухалась від українського посольства до військової бази США «Вікторія», де мала відбутись зустріч із командувачем українським миротворчим контингентом в Іраку генерал-майором Анатолієм Пушняковим.

Осині атаки

Осині атаки

«Не лякайте людей мутантами!» — з таким проханням учора звернувся до кореспондента «УМ» заступник головного лікаря Запорізького центру екстремальної медицини Юрій Бабенко. Спершу він навіть відмовлявся деталізувати ситуацію з «осиними атаками» на мешканців обласного центру, про що активно сповіщають інформагенції. «Оси як оси, — каже Юрій Григорович. — Тільки роздратовані надто затяжною спекою. Попри все, ситуація контрольована. Для надання невідкладної допомоги є усе необхідне».

Страшно літати

Страшно літати

У суботу ввечері в катастрофі спортивного літака загинув командуючий військово-повітряними силами Польщі бригадний генерал Яцек Бартоще. Його вважали одним з кращих пілотів Польщі, й лише напередодні трагедії Бартоще отримав чергове військове звання. Малий спортивний літак RV-6 виробництва США, яким летіли його власник, 48-річний бельгійський бізнесмен Карел Пеераер, котрий постійно мешкає в Польщі, та 44-річний Бартоще, під час низького польоту над полем аеродрому зробив різкий маневр ліворуч і врізався в землю. Ще не встановлено, хто перебував за кермом машини, передає ПАП, натомість встановлено, що у бельгійця в гостях перебувала група шанувальників авіації, які не обмежилися розмовами за столом і вирішили політати й продемонструвати, хто на що здатен.

Прощавай, Газа

Прощавай, Газа

У неділю зранку ізраїльські війська та поліція із застосуванням сили вивезли тих людей, які не бажали добровільно залишити поселення Катіф та Ацмон у Секторі Газа. Того ж дня було повністю очищено поселення Слав. Вчора вранці армія увійшла до поселення Нецарім, а сьогодні військові «допоможуть» виїхати тим невеликим групам євреїв, які ще перебувають у поселеннях Са-Нур та Хочеш.

Ярузельського гризе совість

Ярузельського гризе совість

Останній лідер комуністичної Польщі Войцех Ярузельський позавчора під час телемосту Варшава—Прага, який був організований чеським телебаченням, попросив у чехів вибачення за «братню допомогу» в придушенні 1968 року так званої «празької весни», — спроби тодішньої реформаторської комуністичної влади Чехословаччини на чолі з Олександром Дубчеком побудувати «соціалізм з людським обличчям».

Нова незалежність

Нова незалежність

Нова влада обіцяє провести святкування 14-річчя незалежності України по-новому. Насамперед відмовилися від військового параду. Та й загалом вирішено в урочистостях відмовитися від шароварщини. Учора на брифінгу заявили журналістам про зречення від шароварщини і заступник держсекретаря України Маркіян Лубківський, і режисер свята Василь Вовкун. Ідея провести свято в новому форматі належить самому Президентові Віктору Ющенку, повідомила УНІАН його прес-секретар Ірина Геращенко.

У Львові добре, вдома — краще

У Львові добре, вдома — краще

«У сумний час розчленування українського духовного і національного організму, наслідки якого ми важким тягарем відчуваємо й до сьогодні, митрополит був змушений покинути Київ. Повернення ж митрополита у теперішній, Богом благословенний час наповняє нас надією на загоєння ран минулого і відродження єдності київської Церкви», — проголосив найстарший за віком єпископ УГКЦ — преосвященний владика Софрон (Мудрий) позавчора на відзначенні перенесення осідку УГКЦ до столиці. Владика також зазначив, що Львів, який упродовж майже 200 років гостинно приймав Києво-Галицьку митрополію (витіснену з Києва за цариці Катерини ІІ), залишиться й надалі архієпископським осідком.

Ембріони проти зморшок

Ембріони проти зморшок

Моторошну історію, у якій задіяними виявилися лікарі однієї із приватних клінік Донеччини, днями оприлюднили правоохоронні органи. Як повідомили «УМ» у прес-службі Донецької обласної прокуратури, за фактом незаконної трансплантації людських органів у Маріуполі порушено карну справу.

Всі статті рубрики