Поетичний дім

Поетичний дім

Учора прем'єр-міністр Криму Анатолій Матвієнко та гість півострова перший заступник голови уряду України Анатолій Кінах зробили добру гуманітарну справу — відкрили в Коктебелі Будинок-музей поета й художника Максиміліана Волошина. Кримська оселя художника з майстернею та баштою для спостережень за зорями славетна своїми великими відвідувачами: сюди приїздили як на дачу біля моря Марина Цвєтаєва та Микола Гумільов, Олексій Толстой та Осип Мандельштам. Торік на реставрацію «поетичної» пам'ятки держава виділила 1,5 млн. гривень, і тільки зараз ці кошти було нарешті «освоєно», інформує УНІАН.

З привітом із батьківщини Саманти Сміт

З привітом із батьківщини Саманти Сміт

Американці «відкрили» для себе «Артек» у 1983-му. Тоді маленька американська дівчина зі штату Мен Саманта Сміт написала два листи генсекретарю КПРС Юрію Андропову. Він запросив її у кримський дитячий табір, відтак фото американки в піонерському галстуці облетіли весь світ.
Цього року ще один відомий американець відкриє для себе красоти біля підніжжя Аю-Дагу і візьме участь у ювілейному концерті 18 серпня. Тато «Gangster's paradise», неодноразовий переможець премій MTV, «Греммі» і «Aмерікан м'юзік», артист, який знімався у багатьох голлівудських картинах, зазвичай в ролі веселого приколіста, цього разу замість гастролей вибрав виступ у Криму, на святкуванні ювілею «Артеку».

«Мені соромно за деяких депутатів, що вони такі злі»

«Мені соромно за деяких депутатів, що вони такі злі»

Нещодавно, як уже повідомляла «УМ», сесія Волинської облради прийняла звернення до Верховної Ради України з проханням визнати УПА воюючою стороною у Другій світовій війні та прийняти нарешті у новій редакції Закон «Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні».Таке рiшення, на думку депутатів, покладе край протистоянню в суспільстві і стане кроком до порозуміння та примирення. Сподвижництво та героїзм воїнів УПА, які вели війну відразу на два фронти, стали фундаментом державності України. І тим прикріше, що на 14-му році незалежності держави, в якій і тризуб, і синьо-жовтий прапор стали державними символами, солдати цієї армії й досі не визнані солдатами. Депутати облради запропонували також найближчим часом встановити в Україні відзначення Дня героїв.

Іду на генпродюсера

Іду на генпродюсера

Керівництво телеканалу «1+1» після того, як Києвом уже більше місяця гуляли чутки про продаж компанії, про кадрові ротації, зміну політики каналу тощо, нарешті провело публічну зустріч із журналістами, щоб вгамувати цi пристрастi. Насамперед було підтверджено: канал досі нікому не продали. Публіці представили новопризначених. Генеральним директором ТРК «Студія «1+1» став Юрій Морозов, який з 1999 року працював програмним директором каналу. А генеральним продюсером призначено телеведучу і автора телепрограм Ольгу Герасим'юк, відому за передачами «Без табу» та «Іду на ви».

Врятований Адам

Врятований Адам

Візит Адама Ротфельда до Львова 19 серпня має не тільки гуманітарне та політичне значення, а й особисту вагу для міністра закордонних справ сусідньої держави. Річ у тім, що сам Ротфельд — вихідець із Галичини. Коли фашистські окупанти почали полювання на євреїв, нинішній міністр переховувався в уніатському монастирі. У 1941-му йому було три з лишком роки. Під опікою ченців він прожив до 1947 року.

Яку авіакомпанію виберете, так і долетите

Яку авіакомпанію виберете, так і долетите

Учора рятувальним загонам вдалося знайти тіла 118 з 121 жертви авіакатастрофи, яка сталася в неділю опівдні в горах за 40 кілометрів на північний схід від столиці Греції – Афін та неподалік відомої з античної історії місцевості Марафон. Рідні загиблих пасажирів та членів екіпажу вже розпізнали тіла 24 жертв. Інші настільки обгорілі, що ідентифікацію будуть здійснювати з допомогою тестів ДНК. Установлено, що серед загиблих було 104 кіпріоти, включно з 21 дитиною, 12 греків, четверо громадян Вірменії з однієї родини та один німецький пілот.

Ізраїльсько-єврейська війна: перша проба сил

Ізраїльсько-єврейська війна: перша проба сил

Офіцерам ізраїльської армії та поліції, які в понеділок намагалися потрапити на території єврейських поселень і роздати ордери на виселення, у багатьох випадках цього зробити не вдалося. Їх зустрічали зачинені ворота і сотні рішуче налаштованих демонстрантів, повідомляє ізраїльський інформаційний сайт «Сьомий канал». Із заяв командування ізраїльської армії випливає, що такими терплячими офіцери та солдати будуть лише до сьогоднішнього дня, коли офіційно спливає термін добровільного виселення з 21 єврейського поселення Сектору Газа. Представник командування Дан Харель заявив кореспонденту газети «Джерусалем Пост»: «Ми зможемо пройти куди завгодно і зробити що завгодно. Але ми прагнемо робити все без поспіху, нашою єдиною метою є переговори, а не застосування сили».

«Потрясна» Японія

«Потрясна» Японія

Сильний землетрус силою 6,8 бала за шкалою Ріхтера стався вчора на півночі Японії, повідомляє агенція «Франс пресс». Після першого поштовху через невеликі відтинки часу пішла серія повторних поштовхів, трохи слабших. Смертельних жертв не зареєстровано. Спочатку йшлося про 80 поранених, але пізніше повідомили про приблизно 30 осіб з більш серйозними пораненнями. 19 з них травмувалися у плавальному басейні міста Сендай, дах якого під час землетрусу завалився.

НОВИНИ ПЛЮС

НОВИНИ ПЛЮС

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Всі статті рубрики