На Гонгадзе я живу...

На Гонгадзе я живу...

Таке рішення ухвалили депутати Київради з огляду на доручення Президента від 21 травня цього року. Вибір народних обранців припав на Солом'янський район, де від радянських часів розросталася вулиця із характерною пролетарською назвою Машинобудівна. Саме вона стане вулицею Георгія Гонгадзе. За словами мера Києва Олександра Омельченка, це питання узгоджено із родичами загиблого журналіста.

Іракгейт чи укус комара?

Іракгейт чи укус комара?

Група американських конгресменів від Демократичної партії провела позавчора у Вашингтоні неформальні слухання стосовно розповсюджених в інтернеті записів переговорів президента США Буша з прем'єром Великої Британії Блером. З тих записів випливає, що Джордж Буш прийняв рішення про інтервенцію до Іраку за кілька місяців до початку війни.

Як Київрада воює за історію і з історією

Як Київрада воює за історію і з історією

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Відомий аматор київської старовини Микола Закревський історичну частину свого фундаментального «Опису Києва» (1868) розпочинає значущою фразою: «Початок Києва приховано в тумані віддалених сторіч». Ні, звичайно ж, історик знав і тоді різні дати заснування міста, скажімо, 430 рік, зафіксований у «Хроніці» поляка Мацея Стрийковського. А проте чудово розумів їхню умовність.

Другий штурм Білого дому

Другий штурм Білого дому

Учора вранці перед Будинком уряду, в якому розташоване також приміщення ЦВК Киргизії, зібрався натовп, чисельність якого агенція «Фергана. ру» оцінила приблизно в сім тисяч, а «Франс Пресс» — у 10 тисяч. Це були прихильники бізнесмена Урмата Бариктабасова, якого ЦВК відмовилася зареєструвати кандидатом у президенти на виборах 10 липня, оскільки він є громадянином Казахстану. Люди вимагали від ЦВК допустити Бариктабасова до виборів. О десятій ранку приблизно тисяча найбільш агресивних демонстрантів зламали металеву огорожу, подолали кордони міліції і захопили Білий дім — так у Киргизії називають Будинок уряду.

За доктора слово замовте

За доктора слово замовте

Це свято завжди відзначають у третю неділю червня. До цього дня представників найгуманнішої професії по всій Україні звично вітатимуть представники влади, говоритимуть про їхню святу працю на користь народу, даватимуть почесні грамоти, звання «Заслужений лікар»...

Катакомби «з'їли» стіну

Катакомби «з'їли» стіну

Без даху над головою — у буквальному розумінні — залишилися мешканці миколаївської двоповерхівки, що на вулиці Лягіна, 20. Адже крізь стелю вони тепер, мов у планетарії, можуть спостерігати за зоряним небом. А крізь провал у підлозі — і за підземним «життям». Ця пригода сталася в старому — ще дореволюційної забудови — житловому будинку в Центральному районі Миколаєва просто серед ночі. У якийсь момент з гуркотом у квартирі на першому поверсі обрушилася стіна і разом з меблями провалилася на півметра нижче рівня підлоги — до катакомб. На щастя, стіна не впала на 56-річного господаря, вчителя музики. Але вибратися з квартири чоловіку самотужки все одно не вдалося, допомогли сусіди. Сам він інвалід другої групи, і пересуватися може тільки за допомогою милиць, до того ж між ліжком і виходом утворився метровий провал, у який на третину пішла дверна коробка зі стіною. Туди ж сповзла і шафа.

Армія на продаж

Армія на продаж

Приємну сенсацію для любителів військової амуніції запропонувало керівництво Західного оперативного командування, яке виставило на виставку-продаж майно армії на стартову суму понад 140 мільйонів гривень.

Гірке літо

Гірке літо

Більшість кремових кондитерських виробів, особливо ті, які містять мало цукру, зовсім «не дружать» з високою температурою — у них швидко розмножуються різноманітні бактерії, в тому числі і збудники дизентерії та сальмонельозу. Щоби якось вберегти людей від таких неприємностей, на Харківщині заборонили виробництво та реалізацію м'якого морозива (такого, що готується на місці) та кондитерських виробів із кремом, вміст цукру в яких нижче 60%.

Молоко скисне, поки фінанси свиснуть?..

Молоко скисне, поки фінанси свиснуть?..

«Дев'ять тонн молока недобрав у населення та господарств за один день лише Недригайлівський молокозавод, — розповідає голова Недригайлівської райдержадміністрації Микола Коваленко. — Такі результати масового стихійного страйку селян, які перестали здавати молоко заготівельникам».

Скільки років Києву?

Скільки років Києву?

Багато хто здивується постановкою питання, винесеного в заголовок. Адже у 1982 році ми відсвяткували 1500-річчя Києва, а отже сьогодні містові вже «стукнуло» 1523 роки. Одначе депутати Київради засумнівалися в цьому. До таких сумнівів призвели гіпотези науковців, які сьогодні вивчають старовинні літописи, аналізують результати археологічних розкопок і намагаються відшукати істину. Відповідно накопичилося багато додаткових матеріалів, які буцімто свідчать, що Київ набагато древніший. На цьому наполягає й найвище керівництво столиці — зокрема, міський голова Олександр Омельченко. За його словами, наприкінці 70-х років радянські науковці почали з'ясовувати «родовід» Києва за завданням ЦК Компартії України. На археологічні розкопки були витрачені чималі гроші, і після кількох років цілеспрямованих досліджень Інститут археології під тиском партії виніс «науковий вердикт» з уже відомою датою заснування міста — 482 рік. Ще тоді було зрозуміло, що дата досить умовна, а сприйнята — для зручності, щоби 1982 року Київ мав хоча б якусь підставу відсвяткувати грандіозний ювілей — півтори тисячі років.

Всі статті рубрики