У Ющенка вірять майже 28 відсотків,

16.10.2003

      Понад чверть українців вважає шанси Віктора Ющенка перемогти на президентських виборах найреальнішими. Про це свідчить дослідження Соціологічної служби Національного інституту стратегічних досліджень, яке було оприлюднено позавчора на прес-конференції в Києві вустами директора НІСД, радника Президента Кучми Анатолія Гальчинського.

      На запитання «Хто з перерахованих вище кандидатів має найбільші шанси на перемогу у президентських виборах в Україні в 2004 році?» 27,9% респондентів відповіли, що найбільшими вони вважають шанси саме лідера «Нашої України».

      На усереднену думку опитаних, імовірність успіху Прем'єр-міністра і лідера Партії регіонів Віктора Януковича становлять 21,7%. Значно менше — 11,9% респондентів — вважають найреальнішим переможцем Петра Симоненка (КПУ), ще менше — 4,3% — Віктора Медведчука (СДПУ (о)), 2,8% — Олександра Мороза (СПУ), 2,3% — Юлії Тимошенко. Сергій Тигіпко та Володимир Литвин, за оцінками начебто опитаних співгромадян, мають шанси на рівні 1,3%.

      Інші кандидати разом набрали 3,7%; не визначились в опитуванні, яке проводилося з 20 по 30 вересня в Києві, Севастополі, 24 областях України та в Криму (за участю 1600 респондентів), 22,9%.

      У коментарі до цих «цікавих дослідів» обов'язково слід зазначити, що дане опитування — якщо вже йому довіряти — не є, власне, рейтинговим показником політиків, а лише засвідчує передбачення виборців. Адже можна, скажімо, бути вірним ленінцем і при цьому абсолютно тверезо не сподіватися на успіх свого улюбленця Петра Симоненка.

      Цікавіше в даному питанні інше. Загалом, незалежні експерти оцінюють «витікання» подібних соціологічних результатів передовсім у сенсі рейтингової «ваги» лідера «донецьких» Віктора Януковича. Зауважте, наскільки цифра «очікувань» щодо нього (21,7%) перевищує реальний рейтинг (близько 10%). Останніми днями можливість походу Віктора Федоровича в президенти аж надто активно розкручується засобами масової інформації, які контролює СДПУ (о)). Скажімо, дещо необережну фразу, кинуту під час візиту у США, про ймовірну згоду балотуватися, тут же — явно у відповідності до «темників» — підхопили й посилили і есдеківський Перший Національний, і Піховшек у «Епіцентрі», й інші ТЕТи. Чи не для того, щоб «спалити» ще одного Прем'єр-міністра «за формування власного політичного іміджу», надто високого на тлі Президента Кучми?

  • Львовом — з колядою

    Львів, який неофіційно називають культурною столицею України, уже не один рік виборює право називатися і Різдвяною столицею. До всіх різдвяних сюрпризів цього року долучиться іще один — пасажирів львівських трамваїв та тролейбусів протягом свят будуть тішити популярні різдвяні мелодії у виконанні улюбленців не лише львів’ян, а й усіх українців — «Піккардійської терції» та Павла Табакова. >>

  • Ірина Геращенко: ЄС налаштований на асоціацію завдяки «війні» з Росією

    Перший сесійний тиждень Верховної Ради після літніх канікул почався напрочуд мирно: без бійок, без блокувань, без фізичних ексцесів і морального тиску у форматі «опозиція vs влада». Депутатів примирила Європа. Точніше, євроінтеграційний напрям, що ним крокує Україна. >>

  • Віра Ульянченко: Обласна влада ні на кого не тисне і ні перед ким не плазує

    Представляти Віру Іванівну, певно, зайве. Її ім'я й по батькові (саме так — без прізвища) говорить саме за себе ще з тих часів, коли вона була першою помічницею Віктора Ющенка на початку століття. Навіть листи до неї, як розповідає сама Ульянченко, підписують просто: «Вірі Іванівні». І доходять.
    Про те, якою впливовою вона є, як поважає її думку сам В.Ю. і як запросто вона спілкується з найбагатшими людьми України, ходять легенди. Коли глава держави призначив Віру Ульянченко керівником Київської обласної держадміністрації, багато хто сприйняв це скептично: одні висловлювали сумніви в умінні Віри Іванівни «перекваліфікуватися» з «няньки Ющенка» в «губернатори», інші іронізували, називаючи це призначення «почесним засланням» подалі від Банкової. Відтоді минув понад рік, і голоси скептиків стихли. А легенди про впливовість Віри Іванівни анітрохи не потьмяніли.
    І ще ремарка: напередодні виборів брати інтерв'ю у партійного керівника області завжди складно — воно в будь-якому разі виглядатиме «піарним». Але, зрештою, коли ж владі й звітувати про свої успіхи, як не перед виборами? Як каже правдоруб Віра Іванівна, «виборець сам повинен у всьому розібратися». До речі, найулюбленіше її слово — «безперечно». >>

  • В'ячеслав КИРИЛЕНКО: Ми змогли повернути довiру людей

    «В «України молодої» диктофони добре пишуть?» — запитав Кириленко, щойно кореспондент «УМ» переступив поріг його кабінету в партійному офісі «Нашої України». «А що, — питаю, — ви зірвали голос?». Кириленко підморгує: «Почався виборчий тур».
    Наша розмова відбулася наступного дня після того, як десант «НУНС» повернувся з першого етапу виборчого туру, який проліг через Сумщину, Полтавщину та Кіровоградщину. А днем по тому «нашоукраїнці-самбісти» мали вирушити на Дніпропетровщину. Власне, наша розмова з Кириленком і почалася з того, як він оцінює старт виборчих турне. >>

  • Андрій Шкіль: Регіони — «діти» слухняні. Але нерозумні

    Якщо «Наша Україна» до останніх передз'їздівських днів тримала інтригу з виборчим списком, то Блок Тимошенко «вистрелив» іншим. «Списочники» БЮТ лишились у своєму попередньому складі, зате присутність з-поміж 103 депутатів V скликання (яких Юлія Володимирівна за відданість і стійкість залишила при кандидатській надії) особливого гостя — президента Європейської народної партії Вілфреда Мартенса — привернула загальну увагу. Мартенс приїхав не просто так — він запросив «Батьківщину» приєднатися до клубу ЄНП. Ця подія відразу потягнула за собою обговорення ідеологічного керунку, в якому рухатиметься БЮТ, відсунувши на другий план ініціативи, з якими виступала на з'їзді Тимошенко, не кажучи вже про інший актуальний аспект — стосунки БЮТ з колегами від «Нашої України — Народної самооборони». Втім на все свій час. Час підписувати спільні угоди і час їх виконувати. Або не виконувати. Наразі помаранчеві демократи обіцяють триматися разом, а що з того вийде — побачимо після 30 вересня. Поки що про внутрішні процеси всередині Блоку Тимошенко з «УМ» говорить депутат IV—V скликань, 14-й номер у виборчому списку БЮТ Андрій Шкіль. >>

  • Замiсть авантюр та полiтичної хитростi демонструйте власне бачення розквiту країни

    Учора глава держави спілкувався з журналістами, в тому числi вже традиційно — у прямому ефірі двох національних телеканалів. Президент вкотре відійшов від офіціозу, а заодно і похмурих владних кабінетів — зустріч з представниками ЗМІ знову проходила на «зеленій галявині» секретаріату. >>