ХРОНІКА

14.10.2003
Гандбол

Чоловіки. Ліга чемпіонів. Група А. 1-й тур. ЗТР (Запоріжжя, Україна) — «Лемго» (Німеччина) — 22:28 (найрезультативніші: Петренко та Бровка (по 6) — Керманн і Ліма (по 6)), «Конверсано» (Італія) — «Сьюдад Реал» (Іспанія) — 23:32.

Чоловіки. Кубок кубків. Другий раунд. «Портовик» (Південний, Україна) — «Чемер» (Угорщина) — 24:20.

Жінки. Ліга чемпіонів. Кваліфікаційний раунд. Перший матч: «Безансон» (Франція) — «Мотор» (Запоріжжя, Україна) — 27:23.

Жінки. Кубок ЄГФ. Другий раунд. Перший матч. «Педуніверситет-Галичанка» (Львів, Україна) — «Еслев» (Хербю, Швеція) — 19:19.

Футзал

Кубок УЄФА. Перший кваліфікаційний раунд. Група 5. 3-й тур. МФК «Скоп'є» (Македонія) — «Санта-Колома» — (Андорра) — 7:0, «Інтер-КрАЗ» (Київ, Україна) — «Нейзбах» (Високе Мито, Чехія) — 3:0.           Підсумкове становище команд: «Інтер-КрАЗ» — 9 (м'ячі — 23-3), «Скоп'є» — 6 (12-5), «Нейзбах» — 3 (7-8), «Санта-Колома» — 0 (3-29).

У другому раунді Кубка УЄФА «Інтер-КрАЗ» 15—24 березня гратиме у групі А разом з іспанськими командами «Плайас де Кастельон» та «Бумеранг Інтерв'ю» і московським «Динамо» з Росії.

Фехтування

На чемпіонаті світу в Гавані українська збірна посіла третє загальнокомандне місце — два «золота», одне «срібло» й одна «бронза» (її здобула наша команда шаблістів у складі Лукашенка, Третяка, Штурбабіна й Бойка, поступившись у півфіналі росіянам — 27:45 й обігравши в матчі за 3-тє місце німців — 45:19). Найбільше нагород на кубинській першості здобули італійці — 8 (3/1/4), на другій позиції — росіяни, які «вистрілили» в командних змаганнях, проваливши одиночні розряди, — 4 (3/1/0).

Художня гімнастика

Гімнастки українського клубу «Школа Дерюгіної» посіли третє місце на чемпіонаті світу серед клубів (AEON Cup), що завершився у Токіо. Перемогу святкували росіянки під егідою «Газпрому», друге місце у білоруського «Динамо». В особистій першості серед дорослих бронзову медаль виборола Ганна Безсонова, поперед нею фінішували «золота» Ірина Чащина та «срібна» Аліна Кабаєва, обидві з Росії.

Стрільба

У фіналі Кубка світу з кульової стрільби, який закінчився у Мілані, в активі українців — дві нагороди, й обидві — у жінок. Переможцем у стрільбі з пневматичного пістолета на 10-метровій дистанції стала Олена Костевич (487,5 очка), бронзову медаль «настріляла» Олена Давидова на 50-метровій дистанцiї з гвинтівки з трьох позицій (675,1).

Самбо

У Владивостоці закінчився жіночий чемпіонат світу із самбо, на якому збірна України виборола перше загальнокомандне місце. Останній день змагань подарував нам «золото» Марини Семеняк (категорія до 80 кг), у вазі до 60 кг Ольга Панчук задовольнялася «сріблом», а раніше нагороду вищої проби здобула Марина Прищепа, повідомляє www.sports.com.ua.

Волейбол

Чемпіонат України серед чоловічих команд у суперлізі. 2-й тур. «Феміда» (Одеса) — «Маркохім» (Маріуполь) — 3:2 і 1:3, «Кримсода» (Красноперекопськ) — «Азот-Спартак» (Черкаси) — 0:3 і 0:3, «Локомотив» (Харків) — «Юридична академія» (Харків) — 3:1 і 3:1, «Зарево» (Макіївка) — «Дніпро-Динамо» (Дніпропетровськ) — 2:3 і 2:3.

Чемпіонат України серед жіночих команд у суперлізі. 1-й тур. «Дженестра» (Одеса) — «Іскра-Педуніверситет» (Луганськ) — 3:0 і 3:1, ЗДІА (Запоріжжя) — «Медіка-ШВСМ» (Донецьк) — 3:0 і 3:0, «Круг» (Черкаси) — «Хімволокно-Спартак» (Черкаси) — 3:0 і 3:1.

Футбол

На засіданні Експертної комісії ФФУ прийнято рішення дискваліфікувати головного арбітра матчу «Динамо» — «Шахтар» Василя Мельничука до кінця першого кола чемпіонату України, а бокового суддю Романа Гамаля — на 3 гри з переведенням до першої ліги на відповідний термін. Ще однією жертвою «експертів» ФФУ став рефері поєдинку «Іллічівець» — «Оболонь» Подушкін, котрий, як і Мельничук, отримав за арбітраж лише 5 балів, не призначивши явний 11-метровий у ворота маріупольців. Подушкіна усунули від суддівства у вищій лізі на 3 гри з переводом на цей час до нижчого дивізіону.

* * *

Результати деяких товариських матчів національних збірних. Португалія — Албанія — 5:3, Фінляндія — Канада — 3:2, Південна Африка — Коста-Рика — 2:1, Бразилія — Ямайка — 1:0, Румунія — Японія — 1:1.

Жіночий футбол

Чемпіонат світу (США). Матч за третє місце: США — Канада — 3:1. Фінал: Німеччина — Швеція — 2:1 (дод. час). Німкені виграли першість завдяки «золотому» голу й перебрали титул, яким до цього володіла команда Сполучених Штатів.

Хокей

Чемпіонат НХЛ. 10 жовтня: «Тампа-Бей» — «Бостон» — 5:1 (у першому ж матчі «Блискавки» Руслан Федотенко відзначився результативною передачею), «Міннесота» — «Рейнджерс» — 5:3, «Колорадо» — «Чикаго» — 5:0, «Піттсбург» — «Лос-Анджелес» — 0:3, «Фінікс» — «Сент-Луїс» — 2:1 (ОТ). 11 жовтня: «Нешвілл» — «Даллас» — 1:3, «Ванкувер» — «Едмонтон» — 3:0, «Калгарі» — «Сан-Хосе» — 3:2, «Флорида» — «Бостон» — 1:1, «Філадельфія» — «Піттсбург» — 3:3, «Торонто» — «Монреаль» — 0:4, «Вашингтон» — «Атланта» — 3:4, «Коламбус» — «Рейнджерс» — 5:0, «Оттава» — «Детройт» — 2:3 (ОТ), «Кароліна» — «Нью-Джерсі» — 1:2, «Баффало» — «Айлендерз» — 0:6. 12 жовтня: «Міннесота» — «Сан-Хосе» — 2:3, «Чикаго» — «Лос-Анджелес» — 2:4, «Анахайм» — «Фінікс» — 0:2, «Колорадо» — «Сент-Луїс» — 1:2 («блюзмен» Кейт Ткачук — американець українського походження — відзначився дублем у ворота «Колорадо» й закинув таким чином свою 400-ту шайбу за кар'єру в НХЛ).

Теніс

Українка Юлія Бейгельзімер у парі з білорускою Тетяною Пучек стала переможницею турніру серії WTA з призовим фондом у 140 тисяч доларів, що закінчився у Ташкенті. У фіналі українсько-білоруський дует переграв китайську пару Лі Тінь/Сан Тянь — 6:3, 7:6.

Шахи

У болгарському Пловдиві стартував командний чемпіонат Європи з шахів. У турнірі, який проводиться за швейцарською системою у 9 турів, з контролем часу ФІДЕ (1 год. 30хв. на партію) беруть участь 37 чоловічих та 30 жіночих команд. У першому турі обидві збірні України зіграли внічию. Чоловіча команда розійшлася миром зі шведами 2:2, а жінки не зуміли виявити сильнішого у матчі з азербайджанками 1:1. Прикметно, що в першому ж матчі поразки зазнав чемпіон світу за версією ФІДЕ українець Руслан Пономарьов, який поступився шведу російського походження Євгену Агресту. Саме того дня Русланові виповнилося 20, хтось хотів його привітати по мобільному телефону, який задзвонив по ходу партії, що заборонено регламентом. Підсумок — зарахована поразка. У другому турі наші чоловіки не залишили шансів грекам — 3,5:0,5, а жінки «всуху» переграли шведок — 2:0.