Містер Дербі, він же «кілер»

07.10.2003

Кращою грою «Мілана» в цьому сезоні назвав форвард «россо-нері» Філіппо Індзагі позавчорашній матч його команди проти земляків з «Інтеру». Всупереч прогнозам, дербі вийшло далеко не нудним. Андрій Шевченко з партнерами показали динамівцям Києва, як саме потрібно обігрувати «Інтернаціонале».

За доволі рівної гри в першому таймі номінальні гості зуміли відкрити рахунок, коли м'яч після удару Пірло зі штрафного влучив у голову Піппо Індзагі, зрикошетивши в інший бік від уявного Тольдо напрямку польоту. Надалі ж давалася взнаки перевага «міланістів» у індивідуальній майстерності в центрі поля, що призводило до більшої кількості гострих моментів біля воріт «синьо-чорних». Рахунок міг бути і значно більшим, але мети досягли дві атаки клубних чемпіонів Європи: на початку другого тайму комбінація за участю Шевченка й Гаттузо обернулася навісом у воротарський майданчик, де бразилець Кака ударом головою забив свій перший гол у серії А (до речі, саме молодий талант Кака, якому Анчелотті довірив місце в основі, пожертвувавши Руєм Коштою, по-господарськи контролював середину поля — 7,5 бала від «Гадзетта делло спорт»). А на 77-й хвилині настав час Шеви: до того українець здебільшого розпасовував партнерам, але тут узяв ініціативу на себе, позбавився опіки двох захисників суперника у штрафному майданчику і сильно пробив... поміж ніг Тольдо — 3:0! «Сан-Сіро», на якому з-поміж 76 тисяч «тифозі» більшість симпатизувала номінальним господарям, вітає успіх «Містера Дербі» — ще б пак, це вже 11-й гол Шевченка у ворота «нерадзуррі» за період його виступів у футболці «Мілана». «Гадзетта» називає українця «справжнім кілером» для «Інтеру» й виставляє оцінку 7. Один гол, забитий з далекої відстані нігерійцем Мартінсом, не зіпсував загальної картини: «Мілан» залишається (на пару з «Юве») лідером італійської першості, «інтеристи» — лише на сьомій позиції.

Щодо суперників донецького «Металурга» по Кубку УЄФА, то «Парму» знову витягує бразилець Адріано, який разом із Шевою лідирує в суперечці бомбардирів — по 6 голів. «Молочарі» ділять третю сходинку з «Ромою».