Уже й церква не витримує

22.03.2017

Архієпископ Сицилiї Мікеле Пеннізі видав декрет, яким мафіозі забороняється брати участь в обрядах хрещення та ставати хрещеними батьками, повідомляє агенція «Франс Пресс».
Парафія архієпископа розташована у містечку Корлеоне, яке прославилося на весь світ завдяки роману письменника Маріо П’юзо «Хрещений батько». Книга та знята за нею кіно­трилогія розповідають про життя одного з найпотужніших мафіозних кланів — родину дона Корлеоне. «Мафія завжди використовувала церковний термін» «хрещений батько», щоб тим самим надати своїм ватажкам релігійної значимості. Хоча ці два світи абсо­лютно несумісні», — цитує архієпископа «Франс Пресс». 
У лютому цього року Мікеле Пеннізі засудив той факт, що католицький священик дозволив одному з ватажків «Коза Ностри» Тото Ріїни стати хрещеним батьком дитини. Ще 2008 року, коли Пеннізі був єпископом в одному з міст центральної частини Сицилiї, йому погрожували розправою після того, як він відмовився проводити поховальну церемонію одного з мафіозних ватажків. 
При цьому архієпископ ви­знає, що в середовищі, де діє кругова порука, складно з упевненістю встановити, чи належить майбутній хрещений батько до мафії, чи ні. «Якщо немає обвинувачень iз боку правосуддя, ми не можемо дозволити собі судити людей за чутками, не маючи доказів», — пояснив ієрарх.
Він додав, що на шлях ви­правлення може стати кожен. «Якщо хтось iз мафіозі визнає, що помилився, попросить прощення за зло, яке вчинив, то ми можемо обговорити, як йому стати на шлях праведний», — зазначив архієпископ Сицилiї. 

 • ПРИКОЛИ про прапорщиків

  Начальник поліції каже підлеглому:
  — Якщо ви ще раз обженете злочинця, який тiкає, на два квартали, я вас звільню. >>

 • Ольга Куриленко зіграє в одному фільмі із самим «Черчіллем»

  Сказати, чия (в сенсі приналежності до країни) актриса Ольга Куриленко, сьогодні важко, адже народилася нинішня кінодіва в українському Бердянську, який, до речі, не так давно відвідала, а от кар’єру почала робити як на подіумах Франції, так і кіномайданчиках Америки. >>

 • ГОРОСКОП на тиждень з 21 до 27 сiчня

  Телець (21.04—21.05). Самотнiх людей чекають дружні стосунки. А в одружених може настати новий медовий місяць. Водночас виникнуть старі образи. Візьміть «бика за роги» і владнайте цю проблему раз і назавжди.
  Дні: спр. — 26; неспр. — 27. >>