Номер 163 за 07.11.2013
ПОШУК
Розширений пошук
Республіка Крим  Херсонська  Запорізька  Донецька Луганська Дніпропетровська Харківська Миколаївська Одеська Кіровоградська   Полтавська Сумська Черкаська Чернігівська Київська   Вінницька Житомирська   Рівненська Хмельницька   Тернопільська Чернівецька Івано-Франківська Львівська Волинська Закарпатська
МЕНЮ
Архів
Про “УМ”
Реклама в “УМ"
Політична реклама в "УМ"
Передплата на “УМ”
Контактна інформація
Архів опитувань
Карта сайту
РОЗСИЛКА
Підписатися
Відписатися
ОПИТУВАННЯ
  Коли, на вашу думку, закінчиться війна на Донбасі?
за кілька тижнів
за 2-3 місяці
до кінця року
за кілька років
важко сказати
     

Попов пустив на Київ танки
70–річчя звільнення міста стало не тільки днем жалоби для киян, а й днем масштабного піару для столичної влади

Для параду на Хрещатик привезли танк Т-34. На урочисті заходи з казни Києва пішло щонайменше 7 млн. гривень. (Фото  УНІАН.)

Зранку пасажирів метро зустрічали пісні воєнних часів, які лунали через репродуктор. Час від часу вони перемішувалися з вітальним словом, яке зачитував голова КМДА Олександр Попов. Хто їхав довгим ескалатором — міг почути кінцівку і зрозуміти, хто автор цього аудіопослання, а решта пасажирів так і не збагнули, хто воно невиразно бурмоче про «наші втрати» і «пам’ять героїв».

Люди їхали на роботу. Бо встановлений міськдержадміністрацією вихідний «на честь свята» багато бюджетних установ проігнорували, працювали і дитсадки — було вирішено, що зручніше відпрацювати середу, ніж рекомендовану Поповим суботу. А в соціальних мережах можна було знайти чимало обурених коментарів, мовляв, день цей варто було зробити днем жалоби, а не реконструкцією війни з концертом i парадом. Який, справді, парад і феєрверк, коли за визволення Києва 70 років тому полягло, за різними оцінками, 500—700 тисяч солдатів радянської армії! Відомо, що Київ брали аврально саме до 7 листопада — щоб зробити подарунок Сталіну до чергової річниці Жовтневої революції.

На тлі цифр цих втрат, які — коли б не свято великого Жовтня — були б на порядки меншими, не вельми етичним виглядає і концерт на майдані Незалежності, і «святковий феєрверк», та, напевно, і парад військової техніки часів Другої світової на Хрещатику. А особливо якщо згадати, що напередодні Олександр Попов називав суму, в яку обійдеться містові «святкування», — 7–8 млн. гривень. «Навіть якщо ці гроші не були напряму залучені з бюджету, то вони були залучені через певні дочірні структури, які отримали преференції від міста і за це розрахувалися не в бюджет, а на проведення цієї чи іншої акції», — вважає Олександр Бригинець, нині депутат ВР, а донедавна — депутат Київради.

Центральною подією стало покладання вінків до могили Невідомого солдата в Парку слави. Учора там було велелюдно. Покладали вінки і Президент Віктор Янукович та очільники уряду, і столична влада, і люди, які пережили окупацію і яких тепер відшукали десь по селах під Києвом. Як–от, приміром, цих бабусь, сестер Марію та Галину Шкур. Чомусь жінкам у руки дали не вінки чи букети квітів, а портрет маршала Жукова. Чому не Ватутіна, який керував операцією зі звільнення Києва?

Загалом, за даними КМДА, на площі та в парку біля пам’ятника зібралося 35 тисяч киян. Переважно це були студенти та бюджетники.

Статті по темі Друкована версія
Обговорити у форУМі
РОЗДIЛИ
ІнФорУМ
Політика
Світ
Економіка
Здоров'я
Культура
Спорт
Калейдоскоп
До дати
ПОГОДА
Погода в Києві і по всій Україні.
КУРСИ ВАЛЮТ

НБУ

ГОРОСКОП
НОВИНИ САЙТУ
Реклама (06.09.10)
 Разрешение на работу для иностранцев