«Є думка призначити сюди Олєчку!»

17.04.2013
«Є думка призначити сюди Олєчку!»

Ольга Сисоєва прийшла в Черкаську філармонію на два тижні чи надовше?

У Черкасах — культурний скандал: виконувачем обов’язків керівника обласної філармонії, де працюють народні та заслужені артисти України, в тому числі й славнозвісний Черкаський народний хор, обласна влада призначила 23–річну Ольгу Сисоєву.

«Є думка призначити сюди Олєчку!» — так зазначив під час представлення юної «регіоналки», яка не так давно стала депутаткою Черкаської міської ради, її колега по партії.

У самій філармонії не можуть пригадати нічого подібного навіть у тоталітарному радянському минулому. А таке кадрове рішення називають безглуздим свавіллям, ляпасом усьому колективу.

У Черкасах Ольгу Сисоєву знають як юнку, котра дивним чином зробила стрімку кар’єру, спочатку ставши депутаткою, а потім одержавши призначення керувати Будинком молоді у Південно–Західному мікрорайоні. Подейкують, що дівчина навіть не закінчила університет, не кажучи вже про досвід роботи у менеджменті культурних закладів.

«Яка б людина геніальна не була, але хіба це досвід роботи — рік пропрацювати у Палаці молоді? На посаді керівника філармонії, де працюють творчі люди, треба бути дипломатом, а який вона дипломат?» — коментує для «УМ» художній керівник Черкаського народного хору, заслужений діяч мистецтв України Леонід Трофименко. За його словами, Міністерство культури у цій ситуації взагалі відвернулося від колективу філармонії. Адже на Черкащині можна було б знайти на цю посаду чимало достойних керівників відділів культури, які добре знають увесь механізм цієї роботи.

«У нас недавно гастролював Кубанський хор, то там у артистів зарплата 3 тисячі доларів, а наші в Черкаському народному хорі мають 2 тисячі гривень без відрахувань», — зазначає Леонід Микола­йович. То ж не дивно, додає, що з Америки їздять і шукають в Україні співочі голоси. З такими підходами незабаром і співати нікому буде в Україні, можемо залишитися взагалі без кадрів.

А серед нововведень нової в.о. Леонід Трофименко називає запровадження розкладу роботи, що для творчих людей, котрі вечорами виступають на сцені, часто їздять на гастролі, а ночами повертаються додому, взагалі не зрозуміло. Такі новації вже вносять неспокій у колектив.

До речі, донедавна більш як 30 років обласною філармонією Шевченкового краю керував Антанас Петраускас, який до того більше десятиліття був заввідділом культури міста та району. Після Антанаса Августиновича біля керма філармонії стояв диригент малого симфонічного оркестру філармонії, заслужений діяч мистецтв України Олександр Дяченко. Про те, яким керівником була ця людина свідчить те, що під час призначення Ольги Сисоєвої, колектив філармонії стоячи аплодував пану Олександру. Кажуть, його примусили написати заяву «за власним бажанням».

Передбачаючи протести колективу, влада призначила Сисоєву в.о. директора філармонії, «як звичайну конкурсантку» й оголосила про проведення конкурсу на цю посаду і створення комісії, яка таємним голосуванням вибере кращого з претендентів. На подання документів пошукачам дається два тижні.

Тільки навіщо було звільняти з посади Олександра Дяченка, щиро дивуються в обласній філармонії? Хай би він так і працював до проведення конкурсу. На такі дії обласної влади у колективу своє пояснення: можливо, комусь сподобалися 1000 квадратних метрів приміщення, де після капітальної реконструкції мали бути танцювальні і хорові класи, але нині вони так і не довершені; тож комусь впали в око ті площі і хтось дуже мріє розмістити там «щось своє».