«Абу-Грейб» по-українськи

«Абу-Грейб» по-українськи

Колишнього капітана танкера «Навстар-1» Миколу Мазуренка і старпома Івана Сощенка вже більше місяця утримують під вартою в Лук'янівському СІЗО без будь-яких документально підтверджених юридичних підстав. Принаймні в цьому переконана Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова.

«Теленянька» не догледіла

«Теленянька» не догледіла

Ситуація у селі Агрономне Амвросіївського району складалась майже класично. Батько відбув до міста, мати пасла череду односільчан, а трирічний та дворічний сини залишилися в хаті під наглядом тільки телевізора, що у цьому випадку виконував роль своєрідної няньки. Утім подібна ідилія тривала недовго — внаслідок короткого замикання в стабілізаторі напруги телеприймача виникла пожежа і приміщення наповнилось їдучим димом.

Рівненщина без «Пташиного молока»

Рівненщина без «Пташиного молока»

Рівненська природоохоронна прокуратура порушила кримінальну справу проти керівництва одного з приватних кондитерських цехів Рівного за неналежне виконання посадових обов'язків, що призвело до масового отруєння людей тортом «Пташине молоко». Загалом, як уже повідомляла «УМ», два тижні тому цими солодощами отруїлися 31 особа, у тому числі 13 дітей. За інформацією УНІАН, під час лабораторних аналізів встановлено, що збудником захворювання людей були бактерії сальмонельозу, які виявлені у цих тортах.

Бердянський мер пересів на «Мерс»,

Бердянський мер пересів на «Мерс»,

Минулих вихідних міський голова Бердянська Валерій Баранов уперше залишився без звичного для себе службового легковика: напередодні мерську «Ауді А-6» викрали зловмисники. Іномарку водій міського голови припаркував на подвір'ї свого приватного будинку. А вранці її не побачив.

На дні просвітліло в голові

На дні просвітліло в голові

У Дахнівці, поруч із Черкасами, днями стався надзвичайний випадок: у колодязь кинулася 80-річна жінка. Люди кажуть, що бабця Моніка давно нахвалялася накласти на себе руки. Але, опинившись у не дуже комфортній обстановці, отямилася й вирішила, що на той світ їй ще рано. Тому тут же заходилася волати про допомогу.

Снарядом — по Троїцькому!

Снарядом — по Троїцькому!

Лише два мільйони з обіцяних десяти капнуло постраждалим селам Мелітопольського району. Відповідно, за словами голови Новобогданівської сільської ради Дмитра Хлистуна, у середній школі, приміром, роботи призупинилися з місяць тому. Перебіг подій підтверджує припущення, що і керівники області, району, відповідних служб самі не вірять у виконання обіцянок найвищими посадовцями нашої держави. Бо навідріз відмовляють людям у визнанні їх потерпілими від недбалості військовиків. Заступник голови Запорізької облдержадміністрації Олександр Сін підтвердив, що облкомісія з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації під Новобогданівкою припинила прийом заяв від населення ще в червні. А начальник відділу капітального будівництва тієї ж облдержадміністрації Василь Швець зі шпальт провладної газети «Индустриальное Запорожье» стверджує, ніби «пошкодження, завдані вибухами, були ліквідовані до 15 травня».

З протигазом у портфелі

З протигазом у портфелі

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

У кожній українській школі є предмет «Охорона безпеки життєдіяльності», але для київської альма матер № 268, що на Оболоні, цієї програми виявилося замало. Тут, за словами директора школи Алли Малішевської, у майбутньому планується відкриття профільного десятого класу, де учнів готуватимуть до вступу у спеціалізовані навчальні заклади МінНС України. Передувала цьому задуму зацікавленість самих учнів, для яких, за ініціативи керівництва школи та Міністерства з надзвичайних ситуацій третій рік поспіль влаштовують профільний пришкільний табір. Тут учні мають змогу ознайомитися детальніше з рятувальною справою, відвідують пожежні частини, загони Державної спеціальної (воєнізованої) аварійно-рятувальної служби МінНС України тощо, аби побачити роботу справжніх фахівців рятувальної справи.

Ми — майже Африка

Ми — майже Африка

Цьогоріч у тридиційній доповіді, підготовленій Програмою розвитку ООН, Україна займає 70-ме місце серед країн світу за рівнем розвитку людського потенціалу. Експерти ООН склали індекс розвитку людського потенціалу (ІРЛП) у 177 країнах світу. В основі рейтингу лежить аналіз статистичних даних за трьома основними напрямами розвитку людини — тривалістю життя, рівнем освіти і доходами, повідомляє УНІАН.

Хробакам спокiй тiльки снитиметься

Хробакам спокiй тiльки снитиметься

Справа масового захворювання київських малюків знову виринула на поверхню. «Молочну фабрику-кухню дитячого харчування № 1» на Троєщині, сирками якої цієї весни отруїлися близько п'ятисот немовлят, реорганізують у комунальне підприємство. Принаймні депутати Київради прийняли відповідне рішення. Щоб подібні ситуації не виникали у майбутньому, в кухню закуплять нові холодильники і дезінфікуюче обладнання. «Потрібно встановити спеціальні автоклави (в народі їх називають «молочними танками». — Авт.), щоб дезінфікувати інвентар. Ця система дуже схожа на танк із величезними герметичними дверима, в ній дезiнфікується молоко. Використовувати таку машину можна три роки, у нас же вони працювали другий десяток», — визнає голова комісії Київради з питань охорони здоров'я Михайло Салюта. За його словами, на молочну фабрику також завезуть спеціальні системи промивки трубопроводів, щоб... вивести червів.

З розуму зБРЕНДивши

З розуму зБРЕНДивши

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Те, що крадуть гаманці, авто та мобільні телефони — справа звична. А от привласнення чужої торгової марки для українців поки що є екзотикою. Втім перші ластівки такої крадіжки вже відчувають на собі іноземці. У 2002 році німецька компанія Hans Einhell AG почала просувати свою продукцію — інструменти для садівництва та будівництва — на український ринок. Тоді вони завезли пробну партію. Результати співпраці повністю задовольнили іноземців, тому в Україні компанія вирішила оселитись надовго. У жовтні 2003 року задля уникнення непорозумінь і, звичайно, захисту своєї продукції, спеціалісти проаналізували перелік українських торгових марок. Результати повністю приголомшили її представників: на українському ринку з червня 2003 року така торгова марка вже існувала! Як виявилось, ідентичний бренд зареєстрував український юрист і до цього часу успішно реалізує таку ж продукцію.

Нари — не Канари

Нари — не Канари

Таке, за висловом самого ж Євгена Карташова, зобов'язання запорізький мер оприлюднив на розширеному засіданні колегії облуправління МВС. Основним було питання про дотримання конституційних прав людини в закладах тимчасового позбавлення волі. На території області функціонує два спецприймальники-розподільники і вісімнадцять ізоляторів тимчасового утримання. З'ясувалося, що деякі з них збудовані ще в 50—60-х роках минулого століття. Рекордсменом у цьому плані є ізолятор тимчасового утримання (ІТУ) Токмацького міськрайвідділу міліції: перших правопорушників тут прийняли ще у 1900 році!

Всі статті рубрики