Номер 110 за 17.06.2004
ПОШУК
Розширений пошук
Республіка Крим  Херсонська  Запорізька  Донецька Луганська Дніпропетровська Харківська Миколаївська Одеська Кіровоградська   Полтавська Сумська Черкаська Чернігівська Київська   Вінницька Житомирська   Рівненська Хмельницька   Тернопільська Чернівецька Івано-Франківська Львівська Волинська Закарпатська
МЕНЮ
Архів
Про “УМ”
Реклама в “УМ"
Політична реклама в "УМ"
Передплата на “УМ”
Контактна інформація
Архів опитувань
Карта сайту
РОЗСИЛКА
Підписатися
Відписатися
ОПИТУВАННЯ
  Коли, на вашу думку, закінчиться війна на Донбасі?
за кілька тижнів
за 2-3 місяці
до кінця року
за кілька років
важко сказати
     

Попалили Палія
Звинувачуваного у співпраці з нацистами українця депортують зі США
Настя ГОРОДОЦЬКА   

      Скандальна справа Якова Палія, 80-річного американця українського походження, цього тижня отримала невтішне завершення: федеральний імміграційний суд визнав його винним у співпраці з нацистами під час Другої світової війни і постановив депортувати в Україну. Як передає українська редакція «Німецької хвилі», слідство довело, що в 1943 році Яків Палій служив у складі військ СС і охороняв концентраційний табір «Травники», де, за даними прокурора, у роки війни нацисти знищили понад шість тисяч євреїв, про втрати інших національностей немає жодних відомостей. Саме цей факт став вирішальним у винесенні вердикту, хоча Якову Палію не ставиться у провину особиста участь у знищенні в'язнів. У постанові американського судді стверджується, що повністю доведено причетність Якова Палія до переслідування євреїв, а також «співпрацю з нацистським урядом Німеччини». У 1949 році при в'їзді до США українець приховав цей факт своєї біографії: в імміграційній візі він записав, що працював на фермі свого батька. Тепер Яків Палій має бути депортований в Україну, оскільки село, з якого його призвали до армії, розташоване на території теперішньої України. За американським законодавством, протягом 30 днів Палій може подати апеляцію. Він не вважає себе вбивцею в'язнів «Травників» і каже, що його силоміць призвали до німецького війська, де він мав виконувати наказ охороняти об'єкти, серед яких був і концтабір «Травники».

      На захист Якова Палія вже виступив президент Світового конгресу українців Аскольд Лозинський, який назвав рішення імміграційного суду несправедливим, оскільки Яків Палій був лише рядовим солдатом і жодного відношення до каральних операцій не мав. Громадянином США Палій став у 1957 році. Він працював рисувальником-креслярем, тепер доживає свого пенсійного віку на околиці Нью-Йорка, Квінсi, де понад 20 років мешкає зі своєю дружиною. За даними газети «Нью-Йорк дейлі ньюз», його сусіди — здебільшого іммігранти з Південної Америки, Близького Сходу та Південної Азії — відгукуються про нього найкращим чином. Наприклад, пуерторіканець Гектор Серано, який довгий час знайомий з Палієм, каже, що він — чудова людина і має право залишитись на своїй другій батьківщині. «Ця людина тут відпрацювала ціле своє життя. Не знаю, чому уряд вирішив йому докучати», — цитує його слова американська газета. Те саме кажуть й інші опитані кореспондентами «Нью-Йорк дейлі ньюз» сусіди опального громадянина США. За подібними звинуваченнями з 1979 року американське громадянство втратили 67 осіб, 54 з них були вигнані з країни. Наразі аналогічні розслідування проводяться стосовно 160 осіб.

Статті по темі Друкована версія
Обговорити у форУМі
РОЗДIЛИ
У номер
Політінформація
ІнФорУМ
Політика великим планом
Підтримка
Економіка
Здоров'я
Культура
Спорт
Світ тварин
Калейдоскоп
ПОГОДА
Погода в Києві і по всій Україні.
КУРСИ ВАЛЮТ

НБУ

ГОРОСКОП
НОВИНИ САЙТУ
Реклама (06.09.10)
 Разрешение на работу для иностранцев